İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

"Sosyal mesafeli" oturma bankı

Genel

Duayen viyola sanatçısı Ruşen Güneş vefat etti

Genel

Başkentin en büyük mesire alanı açılıyor

Genel

Adım adım kontrollü sosyal hayata

Genel

Çankayalı bebeklere “hoş geldin” ziyareti

Genel

Camilerde tek kullanımlık seccade ve maske dağıtılacak

Genel

Çankaya Belediyesinden, dar gelirlilere gıda yardımı

Genel

Yenimahalle genç yeteneklerini arıyor

Genel

Beypazarı Gençlik Merkezi'nden siperlik desteği

Genel

Altındağ'da yollar yenileniyor

Genel

Beypazarı'nda buruk bayram

Genel

Otobüste konser, balkonlarda neşe

Spor

Spor Haberleri

Spor camiasından 19 Mayıs mesajları

AA-İHA 19.05.2020 15:53

 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla federasyon ve spor kulüpleri mesajlar yayımladı.

Federasyon ve spor kulüplerinin yayımladığı mesajlar şöyle:

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bundan 101 yıl önce 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak ulusumuzun kaderini değiştiren Milli Mücadelemizi başlatmıştır.
19 Mayıs; özgürlüğü ve bağımsızlığı için canını ortaya koyan bir milletin dünyaya örnek destansı mücadeleyle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin ışığının yakıldığı gündür.
Büyük Önder Atatürk, zafer ve gururun timsali olan bu anlamlı günü, Gençlik ve Spor Bayramı olarak Cumhuriyetimizi ilelebet koruyacak olan genç nesillere armağan etmiştir.
Topluma spor kültürünü benimsetme misyonundan asla vazgeçmeyen Futbol Federasyonu da, Türkiye'nin yarınları olan gençlerimizin yanında olmayı var gücüyle sürdürecektir.
Bu duygularla, bize bu eşsiz vatanı bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz."

TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU
"Tüm salonlar tekrar dolacak; bu ülkenin enerjisi güzel sporcuları bizleri yine gururlandıracak ama Ulu Önder Atatürk’ün yeri kalbimizde hiç dolmayacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!"

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU
"19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun."

GALATASARAY
"101 yıl önce, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da yaktığı bağımsızlık ateşiyle temellerini attığı Cumhuriyetin yılmaz savunucuları olarak; hiç vazgeçmeden yüksek ideallere yürüyeceğiz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun! Yorulmadan İzindeyiz."

FENERBAHÇE
"Milli mücadelenin başladığı günde, sonsuza dek ilkelerinin peşinde, Açtığın Yolda Feneriz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!"

BEŞİKTAŞ
"Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlattığı, milli mücadelenin ve Cumhuriyetimizin ilk adımlarının atıldığı #19Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!"

TRABZONSPOR
"Bağımsızlık meşalemiz sonsuza kadar yanmaya devam edecek! 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun. 19 Mayıs 1919."

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR
"Milletimizin haklı mücadelesinin başladığı günün 101. Yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!"

GÖZTEPE
"19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun ‘Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız’ Mustafa Kemal ATATÜRK"

KONYASPOR
"19 Mayıs #Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!"

YENİ MALATYASPOR
"19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun."

GAZİANTEP FK
"Milli Mücadelemizin 101. Yılı ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun! Cumhuriyetimizin Kurucusu, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadele kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz."

KAYSERİSPOR
"Kurtuluş Savaşımızın ve Milli Mücadelemizin başlangıcı olan bu önemli günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun."

ALANYASPOR
"19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun."

ANTALYASPOR
"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ''Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz."

SİVASSPOR
"19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun."

DENİZLİSPOR
"Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Cumhuriyet yolunda yaktıkları kurtuluş meşalesinin 101. yıl dönümünde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun."

ANKARAGÜCÜ
"'Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.' Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun."

GENÇLERBİRLİĞİ
"19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun."

ÇAYKUR RİZESPOR
"Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ilk adımını attıkları kurtuluş mücadelesinin yıl dönümü olan; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını büyük bir gurur ve şükranla kutluyoruz."

BURSASPOR
"19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz."

BB ERZURUMSPOR
"Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlattığı, milli mücadelenin ve Cumhuriyetimizin ilk adımlarının atıldığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun."

FATİH KARAGÜMRÜK
"19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun."

ANADOLU EFES
"İlk adımın ışığında, geleceğe emin adımlarla yürüyoruz! #19Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun!"

ECZACIBAŞI
"19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun! Kadınları, gençliğimizi ve Türk Sporunu; Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan ilerleyerek sonuna kadar desteklemeye devam edeceğiz!"

VAKIFBANK
"Bugün ülkemizi dünyada başarılarımızla temsil ediyorsak eğer, Mustafa Kemal Atatürk'ün 101. yıl önce açtığı yolda, gösterdiği hedefe yürüdüğümüz içindir. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!"
 

TÜRKİYE HENTBOL FEDERASYONU, 19 MAYIS'I KUTLADI
Türkiye Hentbol Federasyonu (THF), 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Federasyonun internet sitesinde yer alan mesajda, "19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlayan İstiklal mücadelemizin 101. yıl dönümünü gururla kutluyoruz." denilerek, şu ifadelere yer verildi: "Bu bayram, 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yakılan bağımsızlık mücadelesinin ateşi olup, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk gençliğine armağanıdır. Atatürk'ün, 'Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim' sözü ışığında federasyonumuz Türk hentbolu ve sporunun gelişimi için gençlere olan desteğine devam edecektir. 19 Mayıs 1919'un 101. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğruna canını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz."

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI MUSA AYDIN'DAN 19 MAYIS İÇİN KUTLAMA MESAJI
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Musa Aydın yaptığı yazılı açıklamada, milli mücadelenin başlangıcı olan bu günün Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere armağan edildiğini hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı:"İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs'ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin göstergesidir. Kurtuluş Savaşı'mızı zafere ulaştıran irade, kararlılık ve inancı, gençlerimizin aynen muhafaza ettiklerini görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmetle yad ediyorum."

TÜRKİYE ESKRİM FEDERASYONU BAŞKANI MURAT ATALI, 19 MAYIS'I KUTLADI
Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Murat Atalı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Murat Atalı, federasyonun internet sitesinde paylaştığı mesajında şunları kaydetti: "Gururumuz gençlerimiz, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıktığı ve ulusal kurtuluş mücadelemizi başlattığı bu tarihi günün 101. yıl dönümüne ulaşmanın gururu içindeyiz. Biliyorum ki; yaşadığımız pandemi süreci gençlerimizin Atalarının kendilerine armağanı olan bu eşsiz günü coşkuyla kutlamasına engel olmayacaktır. Ülkemizin gururu gençlerimiz; bayramını en coşkulu, en gururlu şekilde yaşayacak ve Atamıza olan minnet borcunu en güzel şekilde ödeyecektir."

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anan Atalı, "101. yıl dönümünde, ulusal kurtuluş mücadelemizin başlangıcı olarak Samsun'dan doğan güneşin sıcaklığını, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaktığı meşalenin ateşini tüm kalbimizle hissediyoruz. Yüreği vatan sevgisi ve bağımsızlık ateşiyle dolu atalarımızın bizlere emanet ettiği bu onurlu zaferle ne kadar övünsek; atalarımıza ne kadar minnet duysak az. Gençlerimize dün olduğu gibi bugün de tüm kalbimizle inanıyor; onların gücüne, inancına, vatan sevgisine sığınarak geleceğimizi kuruyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri ışığında bu ülkeye sahip çıkmaktan, yüzümüzü güneşe dönmekten vazgeçmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

HİS BAŞKANI YASİN BÖLÜKBAŞI'NDAN 19 MAYIS MESAJI
Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) Başkanı Yasin Bölükbaşı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Bölükbaşı yaptığı açıklamada, "Gençlik ve sporun birbirini tamamlayan toplumun iki önemli yapı taşı olduğunu biliyor, gençlerimizin geçmişinden aldığı güç ve sorumlulukla Türk bayrağını ileriye taşıyacağına inanıyoruz." ifadelerini kullandı. Gençlerin ve Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayan Bölükbaşı, "Atatürk’ü anlamak, bağımsızlığımızın en büyük sembolü al bayrağımızı sevmek, her alanda mücadele etmekten geçer. Bu mücadeleyi de çalışan, birleştiren, milli ve manevi değerlerini koruyarak dünyaya örnek olacak Türk gençliği başarabilir." değerlendirmesinde bulundu.