İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Mamak'ta Karadeniz rüzgarı esti

Genel

Miniklerin karne sevinci

Genel

 Kültür ve sanatın nabzı Başkent'te atacak

Genel

Çankaya Uğur Mumcu'yu anıyor

Genel

 Altındağ Belediyesi 1 yılda 18 kilometre yeni yol açtı

Genel

Mamak'ta işçilerin toplu sözleşme sevinci

Genel

Ev ekonomisine katkı

Genel

Geleceğin polislerini POMEM sınavı için hazırlayacak

Genel

Sanatın her türlüsü Mamaklılara ulaşacak

Genel

Çankaya kadınların yanında

Genel

Buz sarkıtları temizleniyor

Genel

Kuğuların kış keyfi

Spor

Spor Haberleri

Gençlerbirliği Kulübünden genç kaleci Übeyd Adıyaman'a destek

AA 10.01.2021 16:19
Gençlerbirliği Kulübünden genç kaleci Übeyd Adıyaman'a destek

Gençlerbirliği Kulübü, Süper Lig'in 18. haftasında Galatasaray'a 6-0 yenildikleri maçın ardından kaleci Übeyd Adıyaman'a yönelik eleştirilere tepki göstererek, genç kaleciye destek verdi. Başkent ekibinden yapılan açıklamada, çıktığı ilk Süper Lig müsabakasında 6 gol yiyen kaleci Übeyd Adıyaman'a yönelik sosyal medyada "karalama" kampanyasının yürütüldüğü belirtildi.

Söz konusu "karalama"nın kabul edilemez olduğunun vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi: "Sosyal medya holiganlarına karşı dün yaşananlara dair istemeyerek de olsa bu açıklamayı yapıyoruz. Komplo teorisyenine dönüşen kifayetsiz muhterisler, Galatasaray maçından sonra genç kalecimizi, yargıladı ve mahkum etti. Yine bilindik yollar, bilindik arşivler. Bu mankurt kafalar, Türkiye’nin tüm altyapı futbolcularına 'Avrupa kupalarında maça çıkan Türk takımlarına başarı dilemeyin. Çünkü gün geldiğinde biz onu işimize geldiği gibi kullanır, kariyerinizi bitirmek için canla başla çalışırız.' mesajını verdi. Biz, altyapı oyuncularımızı bir günde kazanmadık, bir günde de kaybetmeyeceğiz."

"BIRAKIN GENÇLER OYNASIN, BIRAKIN ÇOCUKLAR OYNASIN"

Takımların imkanları ölçüsünde gelecekleri için mücadele verdiklerinin aktarıldığı açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "Genç bir futbolcunun kariyeri, hepsinden öte hayatı, sizin tüm kirli komplolarınızdan da kirli hayallerinizden de değerlidir. Futbol, sizin takımlarınızı şampiyon yapmak ya da şampiyonluktan etmek için oynanmıyor. Dünyanın, bu kifayetsiz muhterislerden, bu suya yazan sosyal medya mankurtlarından, bu kendini bilmez adi asalaklardan bir an evvel kurtulmasını umut ediyoruz. Bırakın gençler oynasın, bırakın çocuklar oynasın. Gölge etmeyin başka ihsan istemiyoruz. Bu vesileyle bir kez daha centilmen Gençlerbirliği taraftarına değerli duruşları için teşekkürü borç biliyoruz."