İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Ahmet Kural-Sıla davasında karar çıktı!

Kültür-Sanat

Başkentte Ukrayna dans gösterisi

Çevre

"Kuşlara kesinlikle ekmek vermeyin"

Kültür-Sanat

Öğrenci dostu film festivali

Genel

 Yaşar, fidan dikme törenine katıldı 

Sağlık

Kilo vermek isterken yaşam süresinizi kısaltmayın! 

Genel

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden hatıra ormanı

Kültür-Sanat

"Ayışığı Sirki" Ankara'da sahnelenecek

Spor

Yenimahalle'nin midi kızları Türkiye Şampiyonası'nda 

Kültür-Sanat

ÇSM'de sanat söleni 

Eğitim

İlkokul öğrencilerine medya okuryazarlığı eğitimi

Magazin

 Powertürk Müzik Ödülleri'ne Mabel Matiz damga vurdu 

Politika

Politika Haberleri

"Martın sonu bahar, Yenimahalle iyi olacak, Ankara iyi olacak"

AA 26.03.2019 11:40

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Martın sonu bahar, Yenimahalle iyi olacak, Ankara iyi olacak. Hepimizin inançlarının sorgulandığı bir dille, hepimizin ne olduğunun sorgulandığı bir dille seçim yapılırsa o dilin sahiplerine hayır çıkmaz" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Martın sonu bahar, Yenimahalle iyi olacak, Ankara iyi olacak. Hepimizin inançlarının sorgulandığı bir dille, hepimizin ne olduğunun sorgulandığı bir dille seçim yapılırsa o dilin sahiplerine hayır çıkmaz." dedi. Akşener, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş ve Yenimahalle Belediye Başkan adayı Fethi Yaşar ile Yenimahalle ilçesindeki İvedik Caddesi'nde düzenlenen mitinge katıldı. Akşener, yaptığı konuşmada, partisinin kurulma sürecinde yaşadıkları sıkıntıları aşmalarında Yaşar'ın kendilerine destek verdiğini söyledi.

Türkiye'nin ekonomik olarak zor günler yaşadığını ifade eden Akşener, gittiği her noktada bununla karşılaştığını anlattı. Meral Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü: "İş aramaktan vazgeçmiş gençlerimizi konuşmaya devam edeceğiz. Sarayın günlük harcaması 2 trilyon lira. İnsanların kafasına kafasına çay atıyor. Bu, reva mıdır? Bu, kul hakkıdır. Sandığa gidip kulağı çekeceksiniz, ondan sonraki fasılda Büyükşehirde Mansur Başkan, Yenimahalle'de ise Fethi Yaşar seçilecek. Martın sonu bahar, Yenimahalle iyi olacak, Ankara iyi olacak. Hepimizin inançlarının sorgulandığı bir dille, hepimizin ne olduğunun sorgulandığı bir dille seçim yapılırsa o dilin sahiplerine hayır çıkmaz.

Bu milleti tehditle korkutmaya kalkışanların, 31 Mart akşamı sandıklar açıldığında o kulağının nasıl mosmor çekildiğini göreceklerine eminim. Bu iki arkadaşımdan şunları istiyorum. Hakkın ve haklının yanında yer alacaklar, insan ayırmayacaklar, garibanın yanında olacaklar ama kafasına kafasına kakmayacaklar."

"Hayat standartlarını yükselteceğiz"

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yavaş da yerel seçim öncesi başkentte kirli siyasetin ön planda tutulduğunu söyledi.  Seçimi kazanması halinde Ankara'nın ekonomik olarak kalkınmasına öncelik vereceğine dikkati çeken Yavaş, "Ankara'nın ekonomisini ayağa kaldırıp hayat standartlarını yükselteceğiz. 'Yapamazsınız' dediler. Biz Beypazarı'nda yaptık, 'Orası küçük' dediler. Orası küçükse Büyükşehirin daha fazla imkanları var. Diyorlar ki 'Proje yok.' Aç insanları doyurmaktan daha önemli bir proje mi var?" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Meral Akşener, partisinin seçim otobüsü ile Etimesgut ve Sincan ilçelerinde şehir turu atarak vatandaşları selamladı.