İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

 Başkent'te en renkli hafta: Avrupa Hareketlilik haftası

Genel

 Şapkayı, kırmızı perdeyle buluşturan DT Şapka Atölyesi

Çevre

Uluslararası öğrenciler Mogan Gölü'nde çevre temizliği yaptı

Genel

Haydi gençler, Gençlik Merkezi'ne

Kültür-Sanat

Devlet Opera ve Balesi 2019-2020 sezonunu tanıttı

Genel

Kadın yazarlar Çankaya'da buluştu

Genel

“İklim krizine karşı işçi sınıfı göreve!”

Genel

Ankara'yı 3 gün boyunca kahve kokusu saracak

Genel

Anadolu'dan dünyaya açılan kapı: Başkent…

Genel

Dünya Toyga Çorbası'nı Büyükşehir'in elinden tadacak…

Genel

Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet sevinci

Genel

Okyanus ve deniz parkları açılış için gün sayıyor

Kültür-Sanat

Kültür-Sanat Haberleri

Başkent'te yaz boyu şenlikler düzenlenecek 

05.07.2019 12:28
Başkent'te yaz boyu şenlikler düzenlenecek 

Yaz boyunca her hafta sonu konser, animasyon gösterileri ve yarışmaların yer aldığı şenliklerde Başkentliler aileleriyle birlikte keyifli yaz akşamları yaşayacak. Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı 6 Temmuz'dan itibaren Ankara Kalesi'nde her cumartesi günü gösteri yapacak 

 Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin yaz aylarını dopdolu ve eğlenerek geçirebilmesi için "Yaz Şenlikleri" düzenliyor. Gençlik Parkı'nda başlayan şenliklerin ikincisi 6-7 Temmuz'da Altınpark ile devam edecek. Yaz boyunca her hafta sonu Başkent'in farklı bir parkında gerçekleştirilecek şenlikler, saat 19.00-21.00 saatleri arasında düzenlenecek. “Yaz Şenlikleri” adı altında bu yıl ilk kez yapılan programlarla Başkent'in yaz akşamları eğlence dolu olacak. Büyükşehir Belediyesine ait rekreasyon alanları ve parklarında düzenlenecek şenliklerin 6 Temmuz Cumartesi ve 7 Temmuz Pazar günkü adresi ise Altınpark olacak. Başkentliler, aileleriyle birlikte konserler, animasyon gösterileri, yarışmalar ve küçük hediyelerle unutulmaz bir yaz eğlencesi yaşayacak. 

Ankara Kalesi’nde Mehteran Takımı konserleri başlıyor 
Sosyal ve kültürel etkinlikleriyle yerli ve yabancı turistlerin Başkent’e gelmesini amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kalesi’nde Mehteran Takımı gösterileri de düzenliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı, Ankara Kalesi’nde cumartesi günleri vatandaşlarla buluşacak. Mehteran Takımı, bu yazın ilk gösterisini 6 Temmuz Cumartesi günü saat 14.00’da gerçekleştirecek.