İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kültür-Sanat

"Zorba" sahnelere veda ediyor

Genel

Sahnenin tozunu ihtiyaç sahibi çocuklar için attıracaklar

Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan çocukları kabul etti

Genel

Ahmet Kural-Sıla davasında karar çıktı!

Kültür-Sanat

Başkentte Ukrayna dans gösterisi

Çevre

"Kuşlara kesinlikle ekmek vermeyin"

Kültür-Sanat

Öğrenci dostu film festivali

Genel

 Yaşar, fidan dikme törenine katıldı 

Sağlık

Kilo vermek isterken yaşam süresinizi kısaltmayın! 

Genel

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden hatıra ormanı

Kültür-Sanat

"Ayışığı Sirki" Ankara'da sahnelenecek

Spor

Yenimahalle'nin midi kızları Türkiye Şampiyonası'nda 

Kültür-Sanat

Kültür-Sanat Haberleri

Başkentte tezhip sergisi

AA 02.12.2018 14:34
Başkentte tezhip sergisi

"İstanbul'dan Ankara'ya Sanat Köprüsü" projesi kapsamında sanatçı Şen'in 25 eserinden oluşan sergi, Ankara Sanat Galerisi'nde 15 Aralık tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak. 

 Başkentte, tezhip sanatçısı Ömer Şen'in "Otantisite 4" adlı sergisinin açılışı yapıldı. "İstanbul'dan Ankara'ya Sanat Köprüsü" projesi kapsamında sanatçı Şen'in 25 eserinden oluşan sergi, Ankara Sanat Galerisi'nde 15 Aralık tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak. 

AA muhabirine açıklama yapan Ömer Şen, 4'üncü kişisel sergisini Ankara'da açtığını belirterek, "geleneksel sanatların bugüne nasıl uyarlanabilirliğinin" sonucu olarak bu eserlerin ortaya çıktığını aktardı.

Şen, şunları söyledi: "Eserler, tuval üzerine epoksi, akrilik ve yağlı boyadır. Çalışmalar genelde geleneksel. Otantisite zaten 'geleneğe bağlı, gelenekten beslenen' anlamına geliyor. Geleneksel motifleri, yazıları harmanlayarak tuval üzerine aktarmak yani daha büyük ölçekli çalışma tarzında oldu. Sergimiz Ankara Sanat Galerisi'nde 15 Aralık'a kadar açık olacak, tüm sanatseverleri sergiye bekleriz."

Ankara Sanat Galerisi Müdürü ve Müzayedecilik Evi Müdürü Bilge Özcan da galerinin 1 Ocak 2018'den itibaren İslam sanatları üzerine hizmet vermek için açıldığını ifade ederek, 2018-2019 sanat sezonuna 2 projeyle başladıklarını dile getirdi.

Özcan, bu projelerden birisinin "Ankara'nın Yıldızları", diğerinin de "İstanbul'dan Ankara'ya Sanat Köprüsü" projesi olduğunun altını çizerek, "İstanbul'dan Ankara'ya Sanat Köprüsü projemiz dahilinde 3'üncü sanatçımızı ağırlıyoruz. Ömer Şen hocamız, aslında tezhip ana sanat dalı olmasına rağmen son derece çağdaş, modern çalışmalar yapıyor." dedi.