İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Politika

“125 işçinin eylemi 213'üncü gününde”

Politika

Kaya'dan Bakan Selçuk'a soru önergesi

Çevre

“Kömürlü termik santrallere dikkat!”

Genel

Günde 3 saat 34 dakika televizyon izliyoruz

Kültür-Sanat

Pepee 6 farklı dilde çocuklara seslenecek

Dünya

Macron'un açıklamaları 'sarı yelekliler'i memnun etmedi

Asayiş

Emrah Serbes'in cezası istinafta onandı!

Kültür-Sanat

“Fakat Ne Eğlenmişiz” seyirciyle buluşacak

Genel

Sahipsiz yavru köpekler engelli öğrencilerin elinde büyüyecek

Ekonomi

“Ayçiçeği üretimi artırılmalı”

Magazin

 Diva bu kıyafeti çok sevdi 

Dünya

Fransa'da protestoların bilançosu ağır oldu

Kültür-Sanat

Kültür-Sanat Haberleri

Başkentte tezhip sergisi

AA 02.12.2018 14:34
Başkentte tezhip sergisi

"İstanbul'dan Ankara'ya Sanat Köprüsü" projesi kapsamında sanatçı Şen'in 25 eserinden oluşan sergi, Ankara Sanat Galerisi'nde 15 Aralık tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak. 

 Başkentte, tezhip sanatçısı Ömer Şen'in "Otantisite 4" adlı sergisinin açılışı yapıldı. "İstanbul'dan Ankara'ya Sanat Köprüsü" projesi kapsamında sanatçı Şen'in 25 eserinden oluşan sergi, Ankara Sanat Galerisi'nde 15 Aralık tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak. 

AA muhabirine açıklama yapan Ömer Şen, 4'üncü kişisel sergisini Ankara'da açtığını belirterek, "geleneksel sanatların bugüne nasıl uyarlanabilirliğinin" sonucu olarak bu eserlerin ortaya çıktığını aktardı.

Şen, şunları söyledi: "Eserler, tuval üzerine epoksi, akrilik ve yağlı boyadır. Çalışmalar genelde geleneksel. Otantisite zaten 'geleneğe bağlı, gelenekten beslenen' anlamına geliyor. Geleneksel motifleri, yazıları harmanlayarak tuval üzerine aktarmak yani daha büyük ölçekli çalışma tarzında oldu. Sergimiz Ankara Sanat Galerisi'nde 15 Aralık'a kadar açık olacak, tüm sanatseverleri sergiye bekleriz."

Ankara Sanat Galerisi Müdürü ve Müzayedecilik Evi Müdürü Bilge Özcan da galerinin 1 Ocak 2018'den itibaren İslam sanatları üzerine hizmet vermek için açıldığını ifade ederek, 2018-2019 sanat sezonuna 2 projeyle başladıklarını dile getirdi.

Özcan, bu projelerden birisinin "Ankara'nın Yıldızları", diğerinin de "İstanbul'dan Ankara'ya Sanat Köprüsü" projesi olduğunun altını çizerek, "İstanbul'dan Ankara'ya Sanat Köprüsü projemiz dahilinde 3'üncü sanatçımızı ağırlıyoruz. Ömer Şen hocamız, aslında tezhip ana sanat dalı olmasına rağmen son derece çağdaş, modern çalışmalar yapıyor." dedi.