İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Ankara Büyükşehirden karada ve suda Sıfır Atık Projesi'ne destek 

Genel

EGO'dan personeline çok yönlü eğitim 

Genel

"Hava kirliliğine temiz enerji çözüm olacak"

Genel

Hak-İş Kısa Film Yarışması'na büyük ilgi

Genel

Okuma yazmayı öğrenince ilk işi kitap yazmak oldu 

Genel

 Kıraç arazilerin gözdesi ve mor bereketi: Lavanta 

Ekonomi

 Sulama tesislerinde yağmurlama ve damlama sistemleri tercih ediliyor 

Ekonomi

"Her 4 tüketiciden biri internetten alışveriş yapıyor"

Genel

Özal'ın berberi yıllara meydan okuyor

Genel

Kursiyerlerin ürünleri görücüye çıktı

Genel

Sakarya Caddesi'nde adım adım değişim 

Genel

OGM kültürel değerlere sahip çıkıyor

Kültür-Sanat

Kültür-Sanat Haberleri

Ankara Büyükşehirden ‘Engelleri Birlikte Aşalım’ etkinliği 

10.05.2019 13:50

Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikte engelli hizmet merkezi üyesi 8 kişiye akülü ve manuel tekerlekli sandalye hediye edilecek. Engelli vatandaşlar etkinlik alanına ücretsiz EGO otobüsleriyle taşınacak 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası dolayısıyla engelli vatandaşlara özel bir etkinlik hazırladı. 14 Mayıs'taki etkinlikte engelli vatandaşlar alana ücretsiz EGO otobüsleriyle taşınacak.
Hayata geçirdiği örnek projelerle engelli vatandaşların her zaman yanında olan Büyükşehir Belediyesi, 14 Mayıs Salı günü Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde düzenleyeceği “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” programı ile birbirinden renkli etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Gençlik Parkı Kültür Merkezi Necip Fazıl Salonu'nda saat 14.00’de gerçekleşecek olan etkinlik, Mehter Takımı gösterisiyle başlayacak. 7'den 70'e tüm Başkentlilerin davetli olduğu etkinlikte Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi ve Elvankent Aile Yaşam Merkezi Engelli Lokalleri üyelerinin halk oyunları, işaret dili ve dans gösterileri yer alacak. 
Engelliler Hizmet Merkezi’ne kayıtlı olan ihtiyaç sahibi engelli üyelere yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla yıl boyu akülü ve manuel tekerlekli sandalye yardımı yapan Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası programı nedeniyle 8 engelli üyeye daha akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştirecek. 

Etkinlik için EGO otobüsleri ücretsiz olacak 
Büyükşehir Belediyesi, eğlence programına katılmak isteyen vatandaşlar için 14 Mayıs günü saat 12.30’da Sincan Harikalar Diyarı Engelliler Merkezi, Elvankent Aile Yaşam Merkezi ve Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi'nden ücretsiz asansörlü otobüs servis hizmeti verecek.