İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kültür-Sanat

Ulucanlar'a yoğun ilgi 

Genel

 Muhtar değil insan hakları aktivisti 

Kültür-Sanat

Ankara'da yaz akşamlarına "Yaz" ile merhaba

Genel

Minik öğrenciler dersi doğada oynayarak yaptı

Genel

Başkan Yavaş imzalı çevreci projeler hayata geçiyor 

Genel

Can dostlara sıcak yuva 

Magazin

İngiltere güzeli Muğla'ya hayran kaldı 

Genel

Dev Projeye miniklerden büyük destek 

Kültür-Sanat

Piyanist İdil Biret'ten "19 Mayıs" konseri

Genel

Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk Ve Barış Ralli'si Ankara'dan yola çıktı

Genel

19 Mayıs'ı başkentin zirvesinde kutladılar

Spor

Engelleri bocceyle aştılar 

Kültür-Sanat

Kültür-Sanat Haberleri

Ankara Büyükşehirden ‘Engelleri Birlikte Aşalım’ etkinliği 

10.05.2019 13:50

Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikte engelli hizmet merkezi üyesi 8 kişiye akülü ve manuel tekerlekli sandalye hediye edilecek. Engelli vatandaşlar etkinlik alanına ücretsiz EGO otobüsleriyle taşınacak 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası dolayısıyla engelli vatandaşlara özel bir etkinlik hazırladı. 14 Mayıs'taki etkinlikte engelli vatandaşlar alana ücretsiz EGO otobüsleriyle taşınacak.
Hayata geçirdiği örnek projelerle engelli vatandaşların her zaman yanında olan Büyükşehir Belediyesi, 14 Mayıs Salı günü Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde düzenleyeceği “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” programı ile birbirinden renkli etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Gençlik Parkı Kültür Merkezi Necip Fazıl Salonu'nda saat 14.00’de gerçekleşecek olan etkinlik, Mehter Takımı gösterisiyle başlayacak. 7'den 70'e tüm Başkentlilerin davetli olduğu etkinlikte Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi ve Elvankent Aile Yaşam Merkezi Engelli Lokalleri üyelerinin halk oyunları, işaret dili ve dans gösterileri yer alacak. 
Engelliler Hizmet Merkezi’ne kayıtlı olan ihtiyaç sahibi engelli üyelere yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla yıl boyu akülü ve manuel tekerlekli sandalye yardımı yapan Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası programı nedeniyle 8 engelli üyeye daha akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştirecek. 

Etkinlik için EGO otobüsleri ücretsiz olacak 
Büyükşehir Belediyesi, eğlence programına katılmak isteyen vatandaşlar için 14 Mayıs günü saat 12.30’da Sincan Harikalar Diyarı Engelliler Merkezi, Elvankent Aile Yaşam Merkezi ve Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi'nden ücretsiz asansörlü otobüs servis hizmeti verecek.