İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eğitim

Bakan Gül ve Selçuk sınıf boyadı

Sağlık

'Çukur' oyuncularından kök hücre bağışı

Kültür-Sanat

"Sihirli flüt", Mozart'ın doğum gününde Türk Marşı çalacak

Genel

Sokak hayvanları için havalandı

Genel

Etkili kar yağışı yüzleri güldürdü 

Genel

Dink suikastı davası 12. yılında

Spor

Sharapova, son şampiyon Wozniacki'yi eledi

Çevre

Longoz ormanı ve Acarlar Gölü bölgesi korunmalı

Genel

Hitit Federasyonu kaynak geliştirme toplantısı yaptı

Genel

Aybüke öğretmenin şehit edilmesi davasında karar

Genel

 Nesibe Aydın Özel Eğitim Kurumları'nın acı günü 

Genel

Sigarayı bırakmak isteyene ücretsiz sağlık hizmeti

Güvenlik

Güvenlik Haberleri

Ankara'da 'Ekonomi ve İnsan' fotoğraf sergisi

08.11.2017 10:30
Ankara'da 'Ekonomi ve İnsan' fotoğraf sergisi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından düzenlenen "Ekonomi ve İnsan" konulu fotoğraf yarışmasına katılan eserlerin yer aldığı sergi Başkentli sanatseverler ile buluştu.

Cer Modern Sanatlar Merkezi'ndeki serginin açılışında konuşan TCMB Başkanı Murat Çetinkaya, bankanın kurumsal kimliğinin ulusal ve uluslararası platformda tanıtılması ve iletişim kanallarının güçlendirilmesi amacıyla kültürel ve sanatsal etkinliklere önem verdiklerini söyledi.

Bu kapsamda düzenledikleri fotoğraf yarışmasının temasını, insan ve ekonomi arasındaki yakın ilişkinin farklı beşeri, fiziki ve bölgesel coğrafyalarda çekilecek fotoğraflarla göz önüne serilmesi, insanın ekonomik ve sosyal hayata katılımındaki farkındalık düzeyinin artırılması doğrultusunda "ekonomi ve insan" olarak belirlediklerine işaret eden Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Toplumların yapısını doğrudan yansıtan, evrensel değer taşıyan kültür ve sanat ürünlerinin aynı zamanda insan düşünce ve yeteneklerinin göstergeleri olarak görmek ve mümkün olduğunca paylaşmak gerekir. Bu doğrultuda, bu etkinliği, finansal kuruluşların sanat ve kültür alanında izledikleri sorumluluk projelerinin bir örneği olarak değerlendirmek mümkün. 30 ülkeden bin 362 sanatçının 4 bin 781 fotoğrafla katıldığı fotoğraf yarışması eylülde sonuçlandı. Sergimiz, Türkiye, Vietnam, Çek Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti, Hindistan, İran ve Malezya gibi birçok ülkeden fotoğraf sanatçılarını bir araya getirmektedir."

Cer Modern Sanatlar Merkezi'ndeki 110 eserin yer aldığı sergi, 21 Kasım'a kadar gezilebilecek.

Yarışmada Seyit Konyalı altın, Neşe Arı gümüş, Le Chau Dao bronz madalya kazanmıştı. Abjijit Banerjee, Anupam Roy Chowdhury, Merve Arslan, Shibasish Saha, Xinghua Chen ve Ertuğrul Baştan yarışmada mansiyon ödüllerine layık görülürken, Yüksel Açıkgöz de TCMB özel ödülünün sahibi olmuştu.