İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

"Gençlerin günde ortalama 2 saat 13 dakikası internette geçiyor"

Genel

Ankara'da geleneksel Türk silahları müzesi açıldı

Magazin

Didim'de Miss Apollon güzeli Rus Valeria seçildi 

Genel

Yenimahalle'de yaz okulları başlıyor

Teknoloji

Baran: Gençlerin önünün açılması gerek

Genel

Anneler, çocuklarıyla parklardaki atıkları topluyor

Genel

Yaşlılar çocukluk günlerine döndü

Spor

Yenimahalleli sporcular İtalya'dan dereceyle döndü

Kültür-Sanat

Nöbetçi Tiyatro'da 'Kaşıkçılar' sanatseverlerle buluşacak

Kültür-Sanat

Çocuk sinemacıların filmleri beyaz perdede

Kültür-Sanat

Fotoğraf tutkunları Frigya'da buluşuyor

Kültür-Sanat

Karsu Dönmez Caz Festivali”nde sahne aldı 

Güvenlik

Güvenlik Haberleri

Ankara'da 'Ekonomi ve İnsan' fotoğraf sergisi

08.11.2017 10:30
Ankara'da 'Ekonomi ve İnsan' fotoğraf sergisi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından düzenlenen "Ekonomi ve İnsan" konulu fotoğraf yarışmasına katılan eserlerin yer aldığı sergi Başkentli sanatseverler ile buluştu.

Cer Modern Sanatlar Merkezi'ndeki serginin açılışında konuşan TCMB Başkanı Murat Çetinkaya, bankanın kurumsal kimliğinin ulusal ve uluslararası platformda tanıtılması ve iletişim kanallarının güçlendirilmesi amacıyla kültürel ve sanatsal etkinliklere önem verdiklerini söyledi.

Bu kapsamda düzenledikleri fotoğraf yarışmasının temasını, insan ve ekonomi arasındaki yakın ilişkinin farklı beşeri, fiziki ve bölgesel coğrafyalarda çekilecek fotoğraflarla göz önüne serilmesi, insanın ekonomik ve sosyal hayata katılımındaki farkındalık düzeyinin artırılması doğrultusunda "ekonomi ve insan" olarak belirlediklerine işaret eden Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Toplumların yapısını doğrudan yansıtan, evrensel değer taşıyan kültür ve sanat ürünlerinin aynı zamanda insan düşünce ve yeteneklerinin göstergeleri olarak görmek ve mümkün olduğunca paylaşmak gerekir. Bu doğrultuda, bu etkinliği, finansal kuruluşların sanat ve kültür alanında izledikleri sorumluluk projelerinin bir örneği olarak değerlendirmek mümkün. 30 ülkeden bin 362 sanatçının 4 bin 781 fotoğrafla katıldığı fotoğraf yarışması eylülde sonuçlandı. Sergimiz, Türkiye, Vietnam, Çek Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti, Hindistan, İran ve Malezya gibi birçok ülkeden fotoğraf sanatçılarını bir araya getirmektedir."

Cer Modern Sanatlar Merkezi'ndeki 110 eserin yer aldığı sergi, 21 Kasım'a kadar gezilebilecek.

Yarışmada Seyit Konyalı altın, Neşe Arı gümüş, Le Chau Dao bronz madalya kazanmıştı. Abjijit Banerjee, Anupam Roy Chowdhury, Merve Arslan, Shibasish Saha, Xinghua Chen ve Ertuğrul Baştan yarışmada mansiyon ödüllerine layık görülürken, Yüksel Açıkgöz de TCMB özel ödülünün sahibi olmuştu.