İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

46'ncı Hitit Rallisi'nin kupaları sahiplerini buldu

Spor

 Çankaya şampiyonluk gururu yaşadı

Genel

Rümeysa'nın tezgah mutluluğu

Kültür-Sanat

 Başkent'te tiyatro dolu günler başlıyor

Genel

Başkentte üniversite kampüslerinde çorbalı günler

Genel

 Nazım Hikmet ara tatilde çocuklarla şenlenecek

Genel

 Başkent'te turizm fuarı

Genel

Necip Fazıl ve Nazım Hikmet'in özel eşyaları Ulucanlar'da

Kültür-Sanat

Türk balet Fransız dansçılara eğitim verecek

Genel

5 bin Altındağlı Ankara'nın tarihi yerlerini gezdi

Genel

Son moda düğün konseptleri "Wedding Dream Ankara"da

Genel

‘Yeşil Düşün' projesiyle farkındalık oluşturuyorlar

Genel

Genel Haberleri

Yenimahalle’nin kadın projeleri Tiran’da

19.10.2019 10:58

Yenimahalle Belediyesi, Avrupa Birliği ve UN WOMEN tarafından yürütülen Batı Balkanlar ve Türkiye’de İstanbul Sözleşmesi’nin Geliştirilmesi İkinci Bölgesel Forum’una katıldı.

“Entegre politikalar, kapsayıcı ortaklıklar” kapsamında düzenlenen İkinci Bölgesel Forum, 9-10 Ekim tarihlerinde Arnavutluk’un başkenti Tiran’da gerçekleştirildi. 60 farklı kuruluştan 100 katılımcının katıldığı İkinci Bölgesel Forum; kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddete yönelik bütünleşik bir yanıt almak amacıyla yerel, ulusal ve bölgesel düzeyde kurumlar arası işbirliğinin iyileştirilmesi hedefiyle düzenlendi.

KADINLAR İÇİN ÖRNEK BİR ÇALIŞMA

BM yetkilileri ve birçok yerel kuruluşun hayata geçirdiği projeler hakkında sunum gerçekleştirdiği panele, Balkanlar ve Türkiye’den yerel yönetimleri temsilen katılan Yenimahalle Belediyesi Uluslararası İlişkiler Ofisi ve Kadın Dostu Kent Programı Proje Koordinatörü Merve Demircan “Panelde özellikle Türkiye’de yerel yönetimler olarak kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve İstanbul Sözleşmesi’ne dair belediyemizin yaptığı çalışmaları detaylandırarak katılımcılara aktardık. Yenimahalle Belediyesi’nin yürütmüş olduğu Kadın Dostu Kent Programı ve özellikle şiddet görmüş kadınların sanayide kaynakçılık, plastik enjeksiyon ve lojistik gibi farklı alanlarda eğitim alarak çalıştırılması projesi katılımcıların oldukça ilgisini çekti. Ayrıca; projemiz farklı ülkelerinde uygulayabilmesi için iyi uygulama örneği olarak sunuldu” dedi.