İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Büyükşehir hijyen önlemlerini artırdı

Genel

Ankara Çayı'nda atık temizliği

Genel

"İç Anadolu'nun Çukurovası" mevsimlik işçilerin ekmek kapısı

Genel

Başkent'te turistik hibrit araç büyük ilgi görüyor

Genel

“Anna Karenina” sanatseverlerle buluşuyor

Genel

Altınköy'de hasat yapıldı

Genel

Afiyet ver kampanyası rekora koşuyor

Genel

Yeni dev adamlar Altındağ'da yetişiyor

Genel

Mesainin ilk günü bayramlaşma ile başladı

Genel

Keçiören meydan projesi hizmete açıldı

Spor

Gençlerbirliği'nin yeni teknik direktörü Mert Nobre oldu 

Sağlık

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen kişi sayısı 18 milyon 261 bini geçti

Genel

Genel Haberleri

Yenimahalle’den çadır sahiplerine maske ve dezenfektan

Başkent 30.07.2020 11:47

Vatandaşların huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesi için çalışmalarını aralıksız sürdüren Yenimahalle Belediyesi, Yakacık Kurban Satış ve Kesim Alanında maske ve dezenfektan dağıtımını aralıksız sürdürüyor.

Vatandaşların huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesi için çalışmalarını aralıksız sürdüren Yenimahalle Belediyesi, Yakacık Kurban Satış ve Kesim Alanında maske ve dezenfektan dağıtımını aralıksız sürdürüyor.

Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında bayram öncesi tedbiri elden bırakmayan Yenimahalle Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 184 çadırın kurulduğu Yakacık Kurban Satış ve Kesim Alanında çadır sahiplerine maske ve dezenfektan dağıtıyor.

Yakacık’ta virüse karşı büyük önlem

Başkent sakinlerinin sağlıklı bir bayram geçirmesi için Yakacıkta alan temizliği, bakım ve düzenleme işlemlerini ara vermeden sürdüren Yenimahalle Belediyesi, 4 bin büyükbaş ve 10 bin küçükbaş hayvanın görücüye çıkacağı alanda 10 bin maske ve dezenfektan dağıttı.

Bunun yanında çadır sahiplerinin ateş ölçümünü de gerçekleştiren ekipler, bütün çadırlara Korona virüs riskine karşı uyulması gereken kuralları hatırlatan bilgi notu astı.

“Huzurlu bir bayram için kurallara uymalıyız”

Kurban Bayramının huzurlu ve güvenli geçmesi amacıyla Yakacık Kurban Kesim Alanında her türlü önlemin alındığının altını çizen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Korona virüs salgını nedeniyle vatandaşın sağlığını düşünerek Yakacıkta bayram hazırlığımız günlerdir aralıksız sürüyor. Belediye olarak temizlik ve güvenlik konusunda gereken tüm tedbirleri aldık. Ekiplerimiz hayvan sahiplerine gerekli uyarıları yapıyor. Maske ve dezenfektan dağıtımımız bayram süresince devam edecek. Vatandaşlarımızın da bu süreçte maske kullanımına, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına çok dikkat etmesi gerekiyor. Bayramın huzurunun kaçmaması adına hep birlikte gereken hassasiyeti göstermeliyiz” şeklinde konuştu.