İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Cinderesinde 451 konutun temeli atıldı

Genel

Ankara ilk bisiklet yoluna kavuştu

Genel

İlmek ilmek hayallerini örüyorlar

Spor

Genç voleybolcular Ankara'da Avrupa Şampiyonası'na hazırlanıyor

Asayiş

Kendisini asker, polis ve yargı mensubu olarak tanıtan dolandırıcı yakalandı 

Genel

Mamak'a Yeni Pazaryeri

Genel

Pursaklar'ın Her Noktasında Hijyen Seferberliği

Genel

Yenimahalle'de dart turnuvası başlıyor

Genel

Gölbaşı Belediyesi Umut Yeşertiyor

Özel Haber

Aşındırıcı diş macunlarından uzak durun

Özel Haber

Ekolojik tatil önem kazandı

Özel Haber

“Asgari ücretlinin maaşı 7 ayda 527 TL eridi”

Genel

Genel Haberleri

Yenimahalle'de "Engelleri Birlikte Aşalım" etkinliği

02.12.2019 16:22
Yenimahalle'de

Yenimahalle Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle "Engelleri Birlikte Aşalım" etkinliği düzenledi. Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Yaşam engelli için de sağlıklı için de çok güzel ve anlamlıdır. Hepimiz bir engelli adayıyız." dedi.

Yenimahalle Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle "Engelleri Birlikte Aşalım" etkinliği düzenledi. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinlik Yenimahalle Belediyesi Nefes Engelliler Sosyal Tesisi kursiyerleri ve Yüzme Havuzları personelinin ortaklaşa sergilediği dans gösterisi ile başladı Bora Duran konseriyle devam etti.

Etkinlikte, ihtiyaç sahibi aileler için 12 adet tekerlekli sandalye de dağıtıldı. Konser sonrasında ünlü şarkıcı Bora Duran'a teşekkür plaketi ve çiçek takdim eden Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Yaşam engelli için de sağlıklı için de çok güzel ve anlamlıdır. Hepimiz bir engelli adayıyız. Engelli kardeşlerimize 11 senedir acıyarak değil sevgiyle yaklaşıyoruz. Yenimahalle Belediyesi olarak engelli bireyler için yapılan çalışmalara baktığımızda başkentte öncü belediyeyiz. Her vatandaşımızın yaşamaktan mutlu olduğu bir ilçe yaratmak için mücadele ediyoruz. Engelli, yaşlı, genç, çocuk ayırımı yapılmaksızın her vatandaşa eşit hizmet götürmek için yola çıktık ve bunu başarmış bir belediye başkanı olarak karşınızda duruyorum." diye konuştu.

Etkinliğe, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Yaşar Neslihanoğlu, Hüseyin Boran ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.