İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Çankaya Belediyesi'nden kaldırım çalışması

Genel

Altındağ'da babalar mezun oldu

Genel

Peyami Sefa Anaokulu kapılarını aralıyor

Genel

ABB'de ihaleler canlı yayınlanmaya devam ediyor

Genel

Yeni Çankaya Evi Türkan Saylan'ın adını yaşatacak

Genel

Çetin: Onlar bize emanet

Genel

Fikret Otyam Sanat Merkezi Yaşamkent'te açılıyor

Genel

Minik aşçıları yeni döneme kendi pastalarını yaparak girdiler

Genel

Türkçenin adresi Çankaya

Genel

Tarımsal destek başvuruları dijital ortama taşındı

Genel

Türk Dünyası Tonyukuk Parkı" açıldı

Genel

Mamak Belediyesinden muhtarlara bilgisayar

Genel

Genel Haberleri

Yavru köpeklere sıcak yuva

19.01.2021 11:04

Altındağ'daki sokak hayvanlarına sevgiyle kucak açan Altındağ Belediyesi, soğuktan donmak üzere olan 8 köpek yavrusuna da sahip çıktı. ekipler, 8 yavruyu bulundukları yerden alıp Altındağ Belediyesi Hayvan Barınağı’nda koruma altına aldı.

8 minik köpek yavrusu artık Altındağ Belediyesi’ne emanet… Soğuk nedeniyle ölmek üzereyken bulunan minik köpekler, Altındağ Belediyesi sayesinde hayata tutundu. Altındağlı vatandaşlardan gelen ihbar üzerine, Veteriner Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından alınan yavru köpekler, sıcak yuvalarına kavuştu. Minik köpek yavrularının, gelen ihbar üzerine ekipler tarafından alındığında çok üşümüş ve aç olduklarını belirten Başkan Balcı "Minik yavrular çok küçüktü, çok üşümüşlerdi ve çok açlardı. Ekiplerimiz hemen yavruları alıp sıcak ve konforlu barınağımıza getirdi. Burada ilk muayeneleri yapıldı, karınları doyuruldu. Barınağımızın maskotları oldular adeta… ” dedi.

BİRAZ İLGİ, BİRAZ SEVGİ

Hayvan sevmenin dünyayı güzelleştiren, kalplere merhamet aşılayan bir duygu olduğunu belirten Başkan Asım Balcı, "Bu soğuk havalarda, Altındağ'da herkes kapısının önüne bir tas su, birazcık mama koyabilirse, can dostlarımız için çok büyük bir iyilik yapmış olacaktır. Bu konuda destek veren herkesten Allah razı olsun. Altındağ Belediyesi olarak bizler ilçenin çeşitli noktalarına can dostlarımız için mama ve su koymaya devam edeceğiz. Bize ihtiyaç duyan herkesin de daima yanında olacağız" ifadelerini kullandı.