İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Yenimahalle'de sosyal mesafe denetimi

Genel

Mamak'ta atıklar kalem ve mamaya dönüşüyor

Genel

Kütüphaneler randevu sistemine geçiyor

Genel

Koronavirüs sonrası döneme hazırlık

Genel

Esnafa hijyen desteği

Genel

Zabıtadan normalleşme denetimi

Genel

19 Mayıs Resim Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Genel

Altındağ'a iki eser daha kazandırılıyor

Genel

"Sosyal mesafeli" oturma bankı

Genel

Duayen viyola sanatçısı Ruşen Güneş vefat etti

Genel

Başkentin en büyük mesire alanı açılıyor

Genel

Adım adım kontrollü sosyal hayata

Genel

Genel Haberleri

Yaşasın Cumhuriyet!

18.10.2019 13:51

Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet'in kuruluşunun 96. yılını düzenlenecek etkinliklerle kutlayacak. Çankaya Belediyesi, bu yıl ayrıca ilk kez “Cumhuriyete Değer Katanlar Ödül Töreni” düzenleyecek.

Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi'nde “Çankaya Cumhuriyet Konferansları” ile başlayacak kutlama haftasında Çankaya Belediyesi, 26 Ekim’de “Cumhuriyetin Düşündürdükleri” başlığı altında Gazeteciler Çiğdem Toker ve Murat Yetkin ile eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen’i konuk edecek. 27 Ekim saat 13.00’de ise "Cumhuriyetin Tarihsel Birikimi" konulu konferansta Tarihçi İlber Ortaylı’yı, saat 17.00’de "Türkiye Cumhuriyeti'nin Güncel Soru ve Sorunları" konulu konferansta Fikret Bila, İsmail Saymaz ve Deniz Zeyrek’i Çankayalılarla buluşturacak.
Çankaya Belediyesi, hafta olarak kutlayacağı Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk kez “Cumhuriyete Değer Katanlar Ödülü” töreni düzenleyecek. Törende Altan Öymen’e, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e, Prof. Dr. İlber Ortaylı’ya, Sözcü gazetesine, Cumhuriyet gazetesine, Dil Derneğine ödül takdim edilecek.