İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Altındağlı gençlere sınav öncesi motivasyon

Genel

Gölbaşı'ndaki Köylü Pazarı yeni yüzüyle hizmete açıldı

Genel

Can dostlar için gezici klinik

Genel

Toplu ulaşım sürücülerine işaret dili eğitimi devam ediyor

Genel

Sıfır komisyonlu “lezzet ankara” uygulaması

Genel

Kartaltepe yeni yüzüyle piknikçileri bekliyor

Genel

BELMEK kursları yeniden açılıyor, kent gezileri başlıyor

Genel

Çankaya'ya 2 yeni kreş daha

Genel

Verimlilik ve teknolojinin öncüsü

Genel

Gölbaşılı vatandaşlara afet eğitimi verilecek

Genel

Sincan'daki Matematik Müzesi hizmete açıldı

Genel

Pursaklar'da ata tohumları toprakla buluştu

Genel

Genel Haberleri

Uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı "Narkotır" Ankara'da

AA 09.06.2021 15:32
Uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı

Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün narkotik eğitim tırı (Narkotır), 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'nda kuruldu. "Hedef olma hedefsiz kalma" projesi kapsamında Konya İl Emniyet Müdürlüğünce 2020 yılında tasarlanan, 54 farklı konuda hazırlanan özel animasyonlarla 9'uncu sınıf öğrencileri ve diğer katılımcılara uyuşturucu madde kullanımı ve zararları konusunda farkındalık kazandırmayı hedefleyen "Narkotır"da, uygulamaların yer aldığı 5 dokunmatik ekran bulunuyor.

Ekranlardaki uygulamalar ve animasyonlar aracılığıyla vatandaşlar, uyuşturucu bağımlılığının zararları konusunda görerek ve okuyarak bilgiler ediniyor. Polis ekipleri de vatandaşlara, madde bağımlılığının zararları hakkında bilgi vererek, uyarılar yapıyor. "Narkotır"da, 12 Haziran'a kadar 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'nda farkındalık çalışması yürütecek.

Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle hayata geçirilen proje kapsamında hazırlanan ve alanında dünyada ilk olma özelliği taşıyan Narkotır, ilk olarak 2015'te İstanbul'da faaliyete başladı, 2017'de diğer illerde de görevlendirildi. İlk tır 3 yılda 37 ilde faaliyette bulundu, ikinci Narkotır ise 2020'de Konya'da hayata geçirildi. Şu ana kadar "Narkotır"ları ziyaret eden 349 bin 16 vatandaşa uyuşturucunun zararları anlatıldı.