İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Büyükler anlattı, küçükler dinledi 

Genel

Altınköy ilaçlandı 

Genel

Mamak Belediyesi'nden lezzetli festival 

Genel

Çankayalı çocuklara teknoloji sertifikası 

Kültür-Sanat

Açık hava sinema günleri başladı 

Genel

Kale'nin kedilerine sahip çıkıldı 

Genel

Facebook'a 5 milyar dolar ceza

Spor

 Kalecilikten Kick Boks Şampiyonluğuna 

Genel

“Hesap verilebilir belediyecilik anlayışını benimsedik" 

Genel

Demokratik ve katılımcı uygulamalara devam edeceğiz

Genel

Çankaya'dan üniversite tercih danışmanlığı 

Genel

Tedavi ettiği sokak kedilerine sıcak yuva arıyor

Genel

Genel Haberleri

Tarihi 'hal’den çağrı: “Ulus’u eski günlerine döndürmeliyiz” 

11.07.2019 12:38
Tarihi 'hal’den çağrı: “Ulus’u eski günlerine döndürmeliyiz” 

Göreve geldiği günden bugüne esnaflarla daima iç içe olan Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, Ulus Hali’ni ziyaret etti. Hal esnafının davetini kırmayan Başkan Balcı, kahvaltı sofrasına da konuk oldu.

Tarihi Ulus Hali’ni ziyaret ederek esnafla kahvaltı yapan Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Ulus’u eski ihtişamlı günlerine döndürmek için herkese görev düştüğünü söyledi. 
Göreve geldiği günden bugüne esnaflarla daima iç içe olan Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, Ulus Hali’ni ziyaret etti. Hal esnafının davetini kırmayan Başkan Balcı, kahvaltı sofrasına da konuk oldu. Ekmeklerin bölüşüldüğü, çayların içildiği kahvaltıda Balcı, esnaflarla uzun uzun sohbet etti. “Bize sofrasını açan, bizimle ekmeğini bölüşen ve bizi büyük bir sıcaklıkla ağırlayan esnaf kardeşlerimize teşekkür ederim. Taze ve kaliteli ürünleri, güler yüzlü esnaflarıyla farkını ortaya koyan Ulus Hali’nde müşteri değil, misafir olarak karşılanıyorsunuz” diyen Başkan Balcı, herkesi Ulus Hali’nden alışveriş yapmaya davet etti. 

Alışverişin önemli adresi 
Ulus Hali'nin hem kaliteli hem de ucuz alışverişin önemli bir adresi olduğuna dikkat çeken Başkan Balcı, mekânın tarihi önemine de vurgu yaparak, “Ulus Hali hepimizin çocukluğu demek, gerçek Ankara demek, Ankaralıların geçmişi demek. Bu nedenle buraya sahip çıkmak, esnaf kardeşlerimize destek vermek hepimizin görevi. Bizler sıkça Ulus bölgesini ziyaret ediyoruz. Ulus’ta yapılacak çok iş var ve bu nedenle herkesin elini taşın altına koyması gerek. Ulus’u eski ihtişamlı günlerine döndürmeliyiz ve bu hepimizin öncelikli görevi olmalı” ifadelerini kullandı. 
Hal ziyaretinde Başkan Balcı’ya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kendisine ilgi gösteren vatandaşları kırmayan Başkan Balcı, herkesle tek tek fotoğraf çektirdi.