İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Altındağ'da kurban hareketliliği başladı

Genel

Tiyatro ve sinema oyuncusu Jale Aylanç, son yolculuğuna uğurlandı

Genel

Sincan grafiti ile renkleniyor

Genel

Ankara'da konağınız olsun

Genel

Çankaya belediyesi faaliyet raporu onaylandı

Genel

Çankaya'da spor zamanı

Genel

Her mahalleye mini basketbol sahası

Genel

Ormandan okula

Genel

Yeşil Cennet Yakacık ilk misafirlerini ağırladı

Genel

 Altındağ'a yeni yollar

Genel

 Mamak Belediyesi'nin online yaz konserleri başladı

Genel

Tenisi sevdirmek için gönüllü eğitim veriyor

Genel

Genel Haberleri

"Sosyal mesafeli" oturma bankı

31.05.2020 12:48

Sadece iki kişinin oturabileceği şekilde dizayn edilen ve orta bölümünde kalp figürlü saksılar bulunan banklar, ilk olarak Boğaziçi Mahallesi'ndeki Şelale Park'a yerleştirildi

Mamak Belediyesi, "korona bank" olarak adlandırılan sosyal mesafeli oturma bankları üretti. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü atölyesi, Sağlık Bakanlığınca koronavirüs salgınına karşın belirlenen tedbirlere destek amacıyla "korona bank" olarak adlandırılan sosyal mesafeli oturma bankları üretti. Sadece iki kişinin oturabileceği şekilde dizayn edilen ve orta bölümünde kalp figürlü saksılar bulunan banklar, ilk olarak Boğaziçi Mahallesi'ndeki Şelale Park'a yerleştirildi. Sokağa çıkma serbestliği tanınan yaşlılar, korona bankı ilk test eden kişiler oldu. Yaşlılar, yeni oturma banklarını beğendi.

"BANK ÜRETİMİNİ KENDİ ATÖLYELERİMİZDE YAPTIK"

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, konuya ilişkin değerlendirmesinde, gündelik hayatı değiştiren koronavirüs salgınının şehirleri de dönüştürdüğünü belirtti. Parklarda birçok kişinin yan yana oturup sohbet ettiği bankları "sosyal mesafe" kuralına uygun olarak yenileriyle değiştirmeye başladıklarını ifade eden Köse, çalışmayı ilçe genelindeki parklarda sürdüreceklerini kaydetti. Sokağa çıkma yasağına yönelik kısıtlamaların azalmasıyla yaşlılar ve gençlere yönelik çalışma başlattıklarını vurgulayan Köse, şunları kaydetti: "Bu kapsamda özellikle yaşlılarımız oturma ihtiyacı duyacağı için banklarımızı düzenledik. Sosyal mesafeye uygun bank üretimini kendi atölyelerimizde yaptık. Normalleşme süreci içerisinde vatandaşlarımız için 1 metre yaklaşma mesafesine uygun bankları yerleştirdik."