İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Altındağlı gençlere sınav öncesi motivasyon

Genel

Gölbaşı'ndaki Köylü Pazarı yeni yüzüyle hizmete açıldı

Genel

Can dostlar için gezici klinik

Genel

Toplu ulaşım sürücülerine işaret dili eğitimi devam ediyor

Genel

Sıfır komisyonlu “lezzet ankara” uygulaması

Genel

Kartaltepe yeni yüzüyle piknikçileri bekliyor

Genel

BELMEK kursları yeniden açılıyor, kent gezileri başlıyor

Genel

Çankaya'ya 2 yeni kreş daha

Genel

Verimlilik ve teknolojinin öncüsü

Genel

Gölbaşılı vatandaşlara afet eğitimi verilecek

Genel

Sincan'daki Matematik Müzesi hizmete açıldı

Genel

Pursaklar'da ata tohumları toprakla buluştu

Genel

Genel Haberleri

Sincan’daki Matematik Müzesi hizmete açıldı

08.06.2021 13:54
Sincan’daki Matematik Müzesi hizmete açıldı

Matematik müzesi Sincan’da “Matematiğe Dokunuyoruz” sloganıyla matematiği soyut olmaktan çıkarıp somut hale getirerek çocukların deneyerek, eğlenerek daha kolay öğrenmelerini sağlayacak.

Sincan Belediyesi, matematiği daha kolay ve anlaşılabilir kılmak için hayata geçirdiği “Matematik Müzesini” hizmete açtı.
Sincan Belediyesi, Ankara’da bir ilk olan Matematik Müzesi’ni hizmete açtı. Matematik müzesi Sincan’da “Matematiğe Dokunuyoruz” sloganıyla matematiği soyut olmaktan çıkarıp somut hale getirerek çocukların deneyerek, eğlenerek daha kolay öğrenmelerini sağlayacak. Müze, bünyesinde barındırdığı sayı tabloları, formül mantık şemaları, altın oran kuralı örnekleri, açı ve perspektifi kavrama temalı objeleri ve Türk-İslam dünyasının astronomi, matematik alanlarında önde gelen alimleri ile eserlerinin senteziyle hazırlanmış yapılar sayesinde de ziyaretçilerine matematiği tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçlıyor. Pandemi koşulları nedeniyle ziyaretlerin randevu sistemi ile gerçekleştiği Matematik müzesini ziyaret etmek isteyen vatandaşların, “www.sincan.bel.tr” üzerinden randevu almaları gerekiyor."MÜZEMİZDE MATEMATİĞİ 3 BOYUTLU HALE GETİRİYORUZ”
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da müzenin 7’den 70’e herkese hitap ettiğini vurgulayarak, "Müzemizde matematiği 3 boyutlu hale getiriyoruz. Somut bir şekilde o denklemlerde, o teoremlerde ve formüllerde ne denmek istendiğini gayet açıklıkla anlayabiliyorsunuz. Matematikten nefret eden, matematikten hiç anlamadığını düşünen kişi bile buraya birkaç defa geldiği zaman matematikçi olup çıkar. Gençlerimize çok faydalı olacağını düşündüğümüz bir çalışma ve hizmet. Matematiğe ilgi duyan herkesi bekliyoruz" açıklamasında bulundu.