İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Can dostlarımızı aç bırakmıyoruz

Genel

Sokak hayvanlarına dört mevsim destek

Spor

"Artık herkes biliyor, şampiyonlar Mamak‘tan çıkıyor"

Genel

Kar Altındağ'a çok yakıştı

Genel

Çankaya şiddete karşı kadınların yanında

Genel

Kar altındaki Altınköy'de, kızıl geyik ve ceylanlar yoğun ilgi gördü

Genel

Sevimli dostlarımız İzlanda kışında da unutulmadı

Kültür-Sanat

Kitap Fuarı'na yoğun ilgi

Kültür-Sanat

Karne sevinci next level avm'de yaşandı

Kültür-Sanat

Minik Katip Çelebiler bu okulda yetişiyor

Kültür-Sanat

Altındağ'a yeni bir sanat galerisi

Çevre

Kahramankazan'da İzlanda kışı seferberliği

Genel

Genel Haberleri

Şampiyonların tercihi Mamak

10.01.2022 12:05
Şampiyonların tercihi Mamak

Mamaklı şampiyonlar, 2022 yılı içerisinde Avrupa Şampiyonası, Dünya Şampiyonası, Dünya Başkanlık Kupası, İslam Oyunları gibi büyük organizasyonlarında da boy gösterecek.

Mamak Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ülkemizi milli takımda temsil etmiş, Mamaklı 22 şampiyon sporcularla sözleşme imzaladı. Dünya Takımlar Şampiyonası, Avrupa Şampiyonası, Avrupa Kulüpler Şampiyonası, Balkan Şampiyonası, Uluslararası Şampiyonalarda madalya kazanarak ülkemizi temsil etmiş olan sporcuların, ilk önemli organizasyonları 18-22 Ocak 2022 tarihinde Konya’da düzenlenecek olan Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası olacak. Mamaklı şampiyonlar, 2022 yılı içerisinde Avrupa Şampiyonası, Dünya Şampiyonası, Dünya Başkanlık Kupası, İslam Oyunları gibi büyük organizasyonlarında da boy gösterecek.

HEPSİ MAMAK’IN ÖZ EVLADI

Mamak Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Cihan Uygur, “Bugün sözleşme imzaladığımız tüm sporcularımız, Türkiye'de adını duyurmuş, kendisini ispatlamış sporcular. Hepsinin Mamak adına güzel işler başaracağına inanıyoruz. Şuan altyapımızda 286 tane alt yapı tekvando sporcumuz bulunuyor. Bu genç yeteneklerimizi A takıma kazandırmaya çalışıyoruz. Mevcut takımımızda ümitler Avrupa Şampiyonası'na katılacak 8, Avrupa Şampiyonası'na katılacak 2 ve Dünya Şampiyonası'na katılacak sporcularımız var. A Milli Takımımıza ise 20 tane katılacak sporcumuz var. Sözleşme imzaladığımız 22 sporcumuz Mamak'ın kendi evladı. Doğup büyüdükleri ilçeye büyük başarılar getireceğine yürekten inanıyoruz. Hepsine hayırlı olsun, başarımız daim olsun.” dedi.

MİLLİ TAKIMA EN ÇOK SPORCU GÖNDEREN MAMAK

Dünyada Taekwondoda söz sahibi olmanın yanı sıra Mamak Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nü tüm dünyaya tanıtmak istediklerini ifade eden Mamak Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Gökhan Nazlı, “Taekwondo sporunu Türkiye'ye tanıtmak, Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’na ve olimpiyatlarda şampiyonluk kazanarak İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletmek en büyük hedeflerimiz arasında” dedi. Nazlı, “Geçen sene milli takıma en çok sporcu veren yer Mamak’tı. İnşallah bu sene de bu başarıyı devam ettireceğiz” diye konuştu.

MAMAK’TA OLMAK GURUR VERİCİ

Bu sene Mamak Belediyesi Spor Kulübü’nde bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Merve Nur Evci, “Avrupa şampiyonluğu, Avrupa üçüncülüğüm ve dünya takımlarında derecem var bu sene de bu kulüp adına yarışacağım için çok gururluyum” dedi.