İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Büyükşehir hijyen önlemlerini artırdı

Genel

Ankara Çayı'nda atık temizliği

Genel

"İç Anadolu'nun Çukurovası" mevsimlik işçilerin ekmek kapısı

Genel

Başkent'te turistik hibrit araç büyük ilgi görüyor

Genel

“Anna Karenina” sanatseverlerle buluşuyor

Genel

Altınköy'de hasat yapıldı

Genel

Afiyet ver kampanyası rekora koşuyor

Genel

Yeni dev adamlar Altındağ'da yetişiyor

Genel

Mesainin ilk günü bayramlaşma ile başladı

Genel

Keçiören meydan projesi hizmete açıldı

Spor

Gençlerbirliği'nin yeni teknik direktörü Mert Nobre oldu 

Sağlık

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen kişi sayısı 18 milyon 261 bini geçti

Genel

Genel Haberleri

Pursaklar’da düğünler kontrol altında

02.07.2020 12:03
Pursaklar’da düğünler kontrol altında

Pursaklar Belediyesi, müşterilerine kapılarını açan düğün salonlarını hem denetliyor hem de dezenfekte işlemlerini gerçekleştiriyor.

Pursaklar’da düğün salonları yeni tip Koronavirüs tedbirleri kapsamında kontrollü şekilde hizmet vermeye başladı. Koronavirüs ile mücadele kapsamında ilçede faaliyet gösteren düğün salonları, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge doğrultusunda dezenfekte edilmesinin ardından Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, düğün salonları sıkı bir şekilde denetlendi. Ekipler tarafından denetlenen düğün salonlarının işletmecileri ve çalışanları, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeyle belirlenen kurallara eksiksiz uyularak vatandaşlara hizmet vermeleri hususunda uyarıldı. Denetimlerde işletme sahiplerine; temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulması, misafirlerin girişinde mutlaka ateş ölçümlerinin yapılması, her masada kolonya bulundurulması, oturma düzeninin masalar arası en az 1,5 metre, takı merasiminin mekânın uygun bir yerinde bulundurulacak sandık vb. toplama kutusuna konulması hususlarında uyarılarda bulunuldu.

“LÜTFEN KURALLARA UYALIM, LÜTFEN BİRBİRİMİZİN SAĞLIĞINI KORUYALIM”

İşletme sahipleri ve düğün sahiplerinin maske, mesafe ve hijyen gibi kurallara azami dikkat etmeleri gerektiğini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, “İçişleri Bakanlığımızın gönderdiği 21 maddelik genelge doğrultusunda hem işletme sahiplerinin hem de gelen misafirlerin uyması gereken kurallar var. Salon girişlerinde bu kuralları detaylı olarak görebilirsiniz. Bu mutlu günümüz acıya dönüşmesin. Lütfen kurallara uyalım, lütfen birbirimizin sağlığını koruyalım. 2020’de evlenecek bütün çiftlerimize ömür boyu mutluluklar diliyorum” dedi. Denetimlerin ilçe genelinde aralıksız devam edeceğini dile getiren zabıta müdürlüğü ekipleri, vatandaşların oluşabilecek en küçük sıkıntıyı hemen kendilerine iletmeleri gerektiğini belirtti.