İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Pursaklar'da okullar dezenfekte edildi

Genel

Altındağ'da okullar 21 Eylül'e hazır hale getirildi

Genel

Altındağ'da hareketli gün

Genel

Kalecik Altınköy'de

Genel

Çubuk'tan 81 ilde 81 okulla "ilk teneffüs" turşusu

Genel

Akyurt Belediyesi'den 'Bebek Kütüphanesi'

Genel

Yüz yüze eğitim öncesi okullar dezenfekte ediliyor

Genel

Altındağ'a konforlu otobüs durakları

Genel

Altındağ'dan Polatlı'ya destek

Genel

Mamak'ta cadde ve sokaklar sabunlu su ile yıkanıyor

Genel

 Başkentlilerden 'Halk Çerez'e yoğun ilgi

Genel

Altındağ'da mis kokulu açılış

Genel

Genel Haberleri

Mamak’a Yeni Pazaryeri

Başkent 11.08.2020 10:51
Mamak’a Yeni Pazaryeri

Mamaklıların daha sağlıklı ve daha düzenli bir ortamda alışveriş yapması için pazaryerleri projelerini hayata geçiren Mamak Belediyesi, ilçeye yeni bir pazaryeri daha kazandırıyor. Belediye,  Kartaltepe mahallesinde 6 bin metrekarelik alanda yeni pazaryeri için çalışmalarına devam ediyor.

Mamaklıların daha sağlıklı ve daha düzenli bir ortamda alışveriş yapması için pazaryerleri projelerini hayata geçiren Mamak Belediyesi, ilçeye yeni bir pazaryeri daha kazandırıyor. Belediye,  Kartaltepe mahallesinde 6 bin metrekarelik alanda yeni pazaryeri için çalışmalarına devam ediyor. 3 bin metrekarelik açık pazaryeri alanında asfalt çalışmalarını yürüten belediye ekipleri, çalışmalarından ardından pazar esnafının tezgah açacağı alanları da belirleyecek. Peyzaj çalışmaları devam eden pazaryerinde otopark alanı, temizlik işleri müdürlüğü ofisi, zabıta noktası, lavabolar ve mescit bulunuyor.

Mamak’a yirmi beşinci pazaryeri

Pazaryerinin Kartaltepe mahallesi’nin önemli ihtiyaçlarından biri olduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse,”11 açık, 12 kapalı ve bir tane de doğal ürünler olmak üzere toplamda 24 pazaryerimizin bulunduğu Güzel Mamak’ta, Kartaltepe mahallemizde yapımı yüzde 95 seviyesine ulaşan pazaryerimizi inşallah önümüzdeki günlerde tamamlayarak, hizmete açacağız. Vatandaşlarımız da hem daha sağlıklı hem de daha düzenli bir ortamda alışveriş yapabilecek. Pazaryerimiz, mahallemizin otopark ihtiyacını da giderecek” dedi.