İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Altındağ'da kurban hareketliliği başladı

Genel

Tiyatro ve sinema oyuncusu Jale Aylanç, son yolculuğuna uğurlandı

Genel

Sincan grafiti ile renkleniyor

Genel

Ankara'da konağınız olsun

Genel

Çankaya belediyesi faaliyet raporu onaylandı

Genel

Çankaya'da spor zamanı

Genel

Her mahalleye mini basketbol sahası

Genel

Ormandan okula

Genel

Yeşil Cennet Yakacık ilk misafirlerini ağırladı

Genel

 Altındağ'a yeni yollar

Genel

 Mamak Belediyesi'nin online yaz konserleri başladı

Genel

Tenisi sevdirmek için gönüllü eğitim veriyor

Genel

Genel Haberleri

Koronavirüs sonrası döneme hazırlık

02.06.2020 13:15
Koronavirüs sonrası döneme hazırlık

Yenimahalle ilçesinde normalleşme sürecinin başlamasıyla parklarda bulunan oturma grupları sosyal mesafeye uygun olarak üretilen yenileriyle değiştiriliyor.

Yenimahalle Belediyesi ekipleri, ilçe sakinlerinin yoğun talep gösterdiği parklarda ve yeşil alanlarda bulunan oturma alanlarını yeni tip sosyal mesafeye uyun banklar ile yeniliyor. Ragıp Tüzün Parkı ve Cantürk Parkı'nda bulunan 30 eski tip bankı değiştirerek çalışmalarına başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, en fazla iki kişinin oturabildiği ve kişiler arasında birer metre mesafe bulunan bankları yerleştirdi. 

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Yenimahalle genelinde virüsün görüldüğü ilk günden bu yana çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Sokağa çıkma yasağın ilan edilen ve vatandaşın evlerinde kaldığı bu süreçte 460 parkın dezenfekte ve ilaçlama çalışmasını gerçekleştiren ekiplerimiz normalleşme süreciyle sosyal mesafenin korunması için kendi atölyelerimizde üretilen yeni bankların kurulumunu gerçekleştiriyor. İlçe sakinlerinin de bu süreçte temizlik kurallarına dikkat ederek maske kullanımına ve sosyal mesafe kuralına dikkat etmesi gerekiyor."