İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Pursaklar'da okullar dezenfekte edildi

Genel

Altındağ'da okullar 21 Eylül'e hazır hale getirildi

Genel

Altındağ'da hareketli gün

Genel

Kalecik Altınköy'de

Genel

Çubuk'tan 81 ilde 81 okulla "ilk teneffüs" turşusu

Genel

Akyurt Belediyesi'den 'Bebek Kütüphanesi'

Genel

Yüz yüze eğitim öncesi okullar dezenfekte ediliyor

Genel

Altındağ'a konforlu otobüs durakları

Genel

Altındağ'dan Polatlı'ya destek

Genel

Mamak'ta cadde ve sokaklar sabunlu su ile yıkanıyor

Genel

 Başkentlilerden 'Halk Çerez'e yoğun ilgi

Genel

Altındağ'da mis kokulu açılış

Genel

Genel Haberleri

Koronavirüs denetimleri devam ediyor

İHA 12.08.2020 17:07
Koronavirüs denetimleri devam ediyor

Sincan’da Covid-19’la mücadele kapsamında denetimler ara vermeden devam ediyor. Ekipler ilçede işletmelerden pazar yerlerine ve toplu taşıma araçlarına kadar denetlenmedik yer bırakmadı.

Sincan Belediyesi ilçe genelinde bir taraftan dezenfeksiyon seferberliğine diğer taraftan da denetimlere büyük bir titizlikle devam ediyor. İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği "Koronavirüs Denetimleri" konulu genelge kapsamında ülke genelinde pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalarda bir kez daha denetim yapıldı. Sincan Belediyesi ekipleri de tam kadro sahadaydı.

BAŞKAN ERCAN’DAN PAZAR DENETİMİ
Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekipleri ile koordineli şekilde yürütülen denetimlerde, vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlar sıkı bir denetimden geçti. Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük ve Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Osmanlı Mahallesi Kapalı Pazar yerinde denetimlerde bulundu. Başkan Ercan pazarcı esnafının ve vatandaşların maske takıp takmadığını, pazar yerinde uyulması gereken kurallara uyulup uyulmadığını denetledi. Başkan Ercan vatandaşların taleplerini de dinledi.

ZABITA EKİPLERİ TAM KADRO SAHADAYDI
Zabıta ekipleri ilçe genelinde çok sayıda iş yerinde incelemede bulundu. Sosyal mesafe kuralı ve maske denetimi yapıldı. Özellikle gıda hizmeti veren işletmelerle; berber ve kuaförlerin hijyen konusunda aldığı önlemler denetlendi. Esnaf ve vatandaşlara tedbirlere uymaları konusunda uyarılarda bulunuldu, kontrollü sosyal hayat kuralları anlatıldı. Korona virüs tedbirlerine uymayan esnaf ve işletmeler hakkında yasal işlem uygulandı.

MASKE, SOSYAL MESAFE VE HİJYEN UYARISI
Sincan Belediyesi olarak salgın Türkiye’ye gelmeden çok önce tedbir aldıklarını belirten Başkan Ercan, “Binlerce maske ve hijyen kiti dağıttık. Ekiplerimiz ilçe genelinde dezenfekte edilmedik yer bırakmadı. Sadece bunlar değil, halkın bilinçlenmesine yönelik de önemli adımlar attık. Maske, sosyal mesafe ve hijyen hayatımızın bir parçası olmalı. İçişleri Bakanlığının talimatı doğrultusunda tüm kurum temsilcileri ile kapsamlı bir denetim daha gerçekleştirdik. Öncelikle Sincanlı vatandaşlarımıza göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Vatandaşlarımızın tüm önlemleri yerine getirerek korona virüs mücadelesini başarılı bir şekilde sonlandıracağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.