İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Ustaları yakından tanımak için son 2 gün

Genel

Yenimahalle'nin kadın projeleri Tiran'da

Genel

Yaşasın Cumhuriyet!

Genel

Daha gürültüsüz bir başkent için

Kültür-Sanat

İmkansız aşkın ütopik öyküsü "Nina", Tatbikat Sahnesi'nde

Genel

Dünyaca ünlü eser “Cimri” büyükşehir sahnesinde…

Kültür-Sanat

Ankara'da Kukla Şöleni başlıyor

Genel

 Hacettepe Üniversitesi öğrencileri solo otobüs hizmetinden memnun

Çevre

Kurtboğazı'ndan 1 tona yakın çöp çıktı

Ekonomi

“Girişimcilik ruhunu korumalı ve buna uygun habitatı oluşturmalıyız”

Kültür-Sanat

İmkansız aşk "Aida" operası Congresium'da

Genel

Büyükşehir'den 219 çifte toplu nikah töreni...

Genel

Genel Haberleri

 Kızılay’a ağaç takviyesi 

11.07.2019 13:58
 Kızılay’a ağaç takviyesi 

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi işbirliğinde Kızılay Sakarya Caddesi’nde başlayan yenileme çalışmaları kapsamında, çalışma yapılan alanda yeni ağaçlar dikildi. 
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yenileme çalışmalarının başladığı Sakarya Yaya Bölgesi ile yenileme projesinin devamında yapılacak Yüksel Yaya Bölgesi, Konur ve Karanfil sokakların da eski mevcut yeşil dokusunun korunmasının yanı sıra yeni ağaçlar takviye edeceklerini söyledi. 
Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi işbirliğinde Kızılay Sakarya Caddesi’nde başlayan yenileme çalışmaları kapsamında, çalışma yapılan alana ağaçlar dikildi. Yenileme çalışmaları hakkında açıklama yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, baştan aşağı yenilenecek Sakarya Yaya Bölgesi, Yüksel Yaya Bölgesi, Konur ve Karanfil sokakların yepyeni görünümüyle vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi. Ankara’nın merkezinde yayalar tarafından en çok kullanılan bölgeleri tamamen yenileme çalışmalarının başladığı belirten Taşdelen, kısa süre sonra bölgenin eskisinden çok daha güzel ve yayaların kullanımına uygun hale getirileceğini söyledi. 
Çankaya’nın, Ankara’nın en yeşil ilçesi olduğunu ve her geçen gün yeşil dokuyu artırdıklarını belirten Taşdelen, yenileme çalışmalarının başladığı Sakarya Yaya Bölgesi ile yenileme projesinin devamında yapılacak Yüksel Yaya Bölgesi, Konur ve Karanfil Sokakların da eski mevcut yeşil dokusunun korunmasının yanı sıra yeni ağaçlarla takviye edileceğini kaydetti. 
Ankaralıların yıllardır bildiği bu alanların yeni dikilen ağaçlarla çok daha yeşil olacağına vurgu yapan Alper Taşdelen, Sakarya Caddesi’nde mevcut olan 26 ağaca 56 tane de Çankaya Belediyesinin ekleyeceğini ve Sakarya Caddesi’nde yeşil dokunun yaklaşık 3 kat artırılacağını söyledi. Yüksel Yaya Bölgesi, Konur ve Karanfil Sokaklarda mevcutta 92 ağaç bulunduğunu ifade eden Taşdelen, yenileme çalışmaları sırasında Çankaya Belediyesince bu bölgelere de 40 yeni ağaç dikileceğini belirtti.