İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

 Kültür ve sanatın nabzı Başkent'te atacak

Genel

Çankaya Uğur Mumcu'yu anıyor

Genel

 Altındağ Belediyesi 1 yılda 18 kilometre yeni yol açtı

Genel

Mamak'ta işçilerin toplu sözleşme sevinci

Genel

Ev ekonomisine katkı

Genel

Geleceğin polislerini POMEM sınavı için hazırlayacak

Genel

Sanatın her türlüsü Mamaklılara ulaşacak

Genel

Çankaya kadınların yanında

Genel

Buz sarkıtları temizleniyor

Genel

Kuğuların kış keyfi

Genel

Sesli kütüphane okuyucularını arıyor

Genel

Yavru köpeklere sıcak yuva

Genel

Genel Haberleri

Kadına şiddet masaya yatırıldı

28.11.2020 14:26
Kadına şiddet masaya yatırıldı

Türkiye’nin dört bir yanından katılımın olduğu konferansta, kadınlara yönelik şiddet farklı yönleriyle ele alındı.

 Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) ile Mülteci Destek Derneği’nin (MUDEM) Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) ortaklığında Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddetle Mücadele için 16 Günlük Aktivizm kapsamında çevrimiçi düzenlediği konferans büyük ilgi gördü. Türkiye’nin dört bir yanından katılımın olduğu konferansta, kadınlara yönelik şiddet farklı yönleriyle ele alındı.
UNICEF ortaklığıyla faaliyetlerini sürdüren Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) İzmir Al Farah Çocuk ve Aile Destek Merkezi ile Japonya Hükümeti tarafından finanse edilen ve UN Women öncülüğünde çalışmalarını sürdüren Mülteci Destek Derneği (MUDEM) İzmir Kadın Dayanışma Merkezi’nin birlikte düzenlediği “Kadınlar Nerede ve Nasıl?” Konferansı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Konferansta her oturuma ilgi büyük oldu.
Konferansın açılış konuşmaları SGDD - ASAM Ege Bölge Koordinatörü Esra Şimşir, MUDEM Genel Koordinatörü Safa Karataş ve UN Women Proje Koordinatörü Duygu Erseçen tarafından gerçekleştirildi. Toplantıda UNFPA Kadın Güçlenme Uzmanı Gül Erdost, “Kadına Yönelik Şiddetle Baş Etme Yollarında Köprü: Güçlenme Çalışmaları” konulu sunum gerçekleştirdi.