İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

CHP Etimesgut İlçe Kadın Kolları, Mavangatlı Afetzedeleri Yalnız Bırakmadı

Genel

AHİD'den Yenimahalle Kaymakamına ziyaret

Çevre

ASKİ'den Gölbaşı'na su projesi

Genel

Altındağ'da hareketli gün

Genel

Mamak'ta pedallar hareketlilik için çevrildi

Genel

30 ayda 42 yeni park

Kültür-Sanat

Tiyatrolar perdelerini açıyor

Genel

Mamak'ta bilim yolculuğu başlıyor

Genel

Ankara tiftiğine "Coğrafi İşaret" tescili

Genel

Çankaya'ya 7 yeni park daha geliyor

Genel

Akyurt'ta Ahilik Haftası kutlandı

Genel

Sağlıklı Kentler Birliği'nden Çankaya'ya iki ödül

Genel

Genel Haberleri

Hamamarkası sokaklarında tarihi doku tekrar canlanıyor

12.09.2021 11:38
Hamamarkası sokaklarında tarihi doku tekrar canlanıyor

Hamamarkası bölgesindeki tarihi doku gün yüzüne çıkıyor. Sokaklar iyileştirilerek ziyaretçilerin beğenisine sunulacağı günü bekliyor.
Ankara’nın Altındağ bölgesinde bulunan Hamamarkası sokakları canlanıyor. Hamamarkası bölgesinde yoğun bakım çalışmalarına devam ediyor. Hamamarkası sokaklarında yapılan sokak yenileme çalışmalarının kapsamı giderek genişliyor. Yapılan çalışmalar neticesinde bölge tamamen yenileniyor ve tarihi dokuya sahip çıkılıyor.

TARİHİ BÖLGEYE YOĞUN BAKIM
Hamamarkası sokaklarında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “Tarihi bölgede yoğun bir bakım çalışması sürdürüyoruz. Bölgede sokakları taban tuğlası ile kaplıyor, gerekli yerlere dolgu yapıyor, gerekli yerlere ise kot ayarı yapıyoruz. Çalışmalarımızın kapsamı genişleyerek devam ediyor. Her geçen gün daha fazla sokakta tarihe sahip çıkıyor, tarihi alanları gün yüzüne çıkarıyoruz” dedi.
Çalışmaların diğer tarihi sokaklarda da sürdürüleceğini aktaran Balcı, “Tarihi açıdan önemi ve değeri olan her yer bizim için çok değerli. Bu bölgelerde hayatı daha konforlu bir hale getirmek ve ziyaretçi sayısını artırabilmek için çalışmalarımız devam edecek. Altındağ Belediyesi olarak tarihimizi korumayı, kültürümüze sahip çıkmayı görev biliyoruz. Çalışmalarımızı diğer sokaklarda da genişleterek sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.