İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kültür-Sanat

Ulucanlar'a yoğun ilgi 

Genel

 Muhtar değil insan hakları aktivisti 

Kültür-Sanat

Ankara'da yaz akşamlarına "Yaz" ile merhaba

Genel

Minik öğrenciler dersi doğada oynayarak yaptı

Genel

Başkan Yavaş imzalı çevreci projeler hayata geçiyor 

Genel

Can dostlara sıcak yuva 

Magazin

İngiltere güzeli Muğla'ya hayran kaldı 

Genel

Dev Projeye miniklerden büyük destek 

Kültür-Sanat

Piyanist İdil Biret'ten "19 Mayıs" konseri

Genel

Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk Ve Barış Ralli'si Ankara'dan yola çıktı

Genel

19 Mayıs'ı başkentin zirvesinde kutladılar

Spor

Engelleri bocceyle aştılar 

Genel

Genel Haberleri

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden hatıra ormanı

AA 18.04.2019 16:22
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden hatıra ormanı

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, öğretim üyeleri ve personelinin katılımıyla Yenimahalle'de 6 bin metrekarelik "Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi 40. Yıl Hatıra Ormanı"na 310 fidan dikildi

Gazi Üniversitesi (GÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri, öğretim üyeleri ve personelinin katılımıyla "Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi 40. Yıl Hatıra Ormanı" kuruldu.

GÜ Tıp Fakültesinin kuruluşunun 40. yıl etkinlikleri kapsamında Yenimahalle'deki 6 bin metrekarelik bir alana hatıra ormanı oluşturulması dolayısıyla tören düzenlendi. Törene katılanlar, karaçam, sedir, mavi servinin de aralarında bulunduğu 310 fidan dikti.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, burada yaptığı konuşmada, şehirlerin en büyük ihtiyacı olan oksijen veren ve yaşamı kolaylaştıracak ağaçların dikim töreninde Gazi Üniversitesi öğrencileri ve yöneticileriyle bir arada bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

GÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sadık Demirsoy da fakültenin kuruluşunun 40. yılı dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini, ağaç dikim töreninin de bunlardan biri olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Demirsoy, "Burası giderek bizim bir parçamız oluyor. Buraya devamlı geleceğiz, bakacağız. Geride böyle bir eser bırakmak güzel bir duygu." dedi.

Demirsoy, "Baktığımız zaman 9 bine yakın doktor mezun etmişiz. Bu, her 16-17 doktordan bir tanesinin Gazi'de yetişmiş olması demektir. Yüzlerce profesör, doçent, doktor, asistan, uzman yetiştirmişiz. Yüz binlerce, milyonlarca hasta tedavi etmişiz. Hakikaten güzel şeyler yapmışız. Türk bilimine dünya bilimine katkılarda bulunmuşuz." diye konuştu.