İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Çankaya'da 23 Nisan şenliği

Genel

Ankara Büyükşehir Belediyesi sağlık çalışanlarını unutmadı

Genel

Kahramankazan Belediyesinden gıda yardımı

Genel

Keçiören'e 10 yeni mahalle konağı

Genel

Çankaya'dan Ramazan'da esnafla dayanışma

Genel

Zabıtalara temel eğitim sınavı

Kültür-Sanat

Koronavirüs doğal taşlara olan ilgiyi artırdı

Genel

Havalar ısındı, Türk Dünyası Su ve Gül Meydanı canlandı

Genel

Yabancı savcılar, tarihi Hamamönü bölgesini ziyaret etti

Genel

Mamak'ta ramazan davulu geleneği sürüyor

Genel

Büyükşehir'den camilerde temizlik seferberliği

Genel

Altındağlı gençlerden geleceğe mektup

Genel

Genel Haberleri

Çocuklar ve babalardan annelere Kadınlar Günü hediyesi

07.03.2021 11:42
Çocuklar ve babalardan annelere Kadınlar Günü hediyesi

Mamak Belediyesi Neşet Ertaş Aile Merkezi sorumlusu Gülşen Altuner, “Bu hizmet kapsamında Dünya Kadınlar Günü için faaliyet programı düzenlemek istedik. Burada baba ile çocuk kendi emekleri ile kolye yapıp annelerine hediye edecekler” dedi.

Mamak Belediyesinde çocuklar ve babaları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel anneler için hediye hazırladı.
Mamak Belediyesi’ne ait Neşet Ertaş Aile Merkezi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için çocuklar ve babaları, anneleri için hediye tasarladı. Hazırlanan hediyeler annelere teslim edilmek üzere paketlendi. Hediyelerini teslim alan annelerden bazıları gözyaşlarına hakim olamadı.
Mamak Belediyesi Neşet Ertaş Aile Merkezi sorumlusu Gülşen Altuner, söz konusu merkezde gençlere, erkeklere ve çocuklara hizmet verdiklerini belirterek, “Bu hizmet kapsamında Dünya Kadınlar Günü için faaliyet programı düzenlemek istedik. Burada baba ile çocuk kendi emekleri ile kolye yapıp annelerine hediye edecekler” dedi.

“KADINLARIMIZ HER ŞEYİ HAK ETTİĞİ İÇİN ONLAR DA SEFERBER OLDU”
Faaliyetlerinin ocak ayından bu zamana kadar sürdüğünü aktaran Altuner, “Sağlık Bakanlığının vermiş olduğu karar doğrultusunda maske, mesafe ve hijyen ile faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu tür faaliyetlerimizi Mamak Belediyesi adına sık sık gerçekleştiriyoruz. İlk zamanlarda beyler biraz sıcak bakmadılar açıkçası. Çünkü kolye yapımı, nakış, iğne, iplik biraz onları çekingen hale getirdi ama sonuçta kadınlarımız her şeyi hak ettiği için onlar da seferber oldu” diye konuştu.

“O BAŞIMIN TACIDIR”
Mamak Belediyesinin hazırladığı Kadınlar Günü'ne özel hediye hazırlama projesine katılan bir baba, “Öncelikle Mamak Belediyesi Neşet Ertaş Kültür Merkezi çalışanlarına çok teşekkür ederiz böyle bir etkinlik yaptıkları için. Biz de kızımla, eşime hediye yaptık Kadınlar Günü vesilesiyle. Hediyemizi de vereceğiz kızımla beraber. Çok teşekkür ederiz böyle bir etkinlik düzenledikleri için. Canımdan çok sevdiğim eşim, 16 yıldır benim kahrımı çekiyor daha ne yapabilir ki. O başımın tacıdır. Onu çok seviyorum” ifadelerini kullandı.