İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Mamak'ta gece denetimi

Genel

Turşu tüketimi salgın döneminde arttı

Genel

Her şey çocuklar için

Genel

Bağa gel, bostana gel

Genel

Çankaya'da açık havada spora devam

Genel

Çankaya'dan köy çocuklarına kırtasiye desteği

Genel

Pursaklar‘da yeşil alan seferberliği

Genel

13 bin girişimci gence fırsat yolu

Genel

Cumhuriyet coşkusu arabalarla Gölbaşı'nda

Genel

Çankaya kendi taşını üretiyor

Kültür-Sanat

Sanatçılardan sağlık çalışanlarına “Minnet” sergisi

Genel

Ailelere online psikolojik danışmanlık hizmeti

Genel

Genel Haberleri

Çankayalı kadınlar çocuklar için üretti

23.09.2020 11:07
Çankayalı kadınlar çocuklar için üretti

Kadınların sosyal hayata ve istihdama eşit katılımını sağlayıcı hizmetleri dolayısıyla “Mor Bayrak” sahibi olan Çankaya Belediyesi, pandemi sürecinde kadınlara desteğini sürdürüyor.

Çankaya Belediyesi, kadınların gündüz bakımevleri, masal ve oyun odaları çocuklarının oynamalarının yanı sıra Hoş Geldin Bebek seti ile hediye edilmek üzere ürettikleri amigurimi oyuncakları satın alarak gelir desteği verdi.

Kadınların sosyal hayata ve istihdama eşit katılımını sağlayıcı hizmetleri dolayısıyla “Mor Bayrak” sahibi olan Çankaya Belediyesi, pandemi sürecinde kadın emeğine destek olmaya devam ediyor. evde ürettiği ahşap eşyalardan keçe işlerine, takıdan örgü bebeklere pek çok el emeği ürünün satışını yapmalarını sağlamak amacıyla her yıl düzenlediği Kadın Emeği Festivali, Anneler Günü Şenliği ve Mor Şenlik gibi etkinlikleri bu yıl pandemiden dolayı gerçekleştiremeyen Çankaya Belediyesi, Zeytindalı Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi ile de iş birliği yaparak destek oluyor.

Çankaya sınırları içinde ikamet eden 1200 kadın ile online yapılan anket verileri sonucunda, gelir düzeyi düşük olduğu belirlediği 84 kadına destek veren Çankaya Belediyesi, üretilen 1.135 organik oyuncak satın alarak kadınlara gelir sağladı. Belediye oyuncakları, bünyesindeki gündüz bakım evleri ile masal ve oyun odalarında eğitim alan çocuklar için değerlendirmenin yanı sıra Çankayalı bebeklere armağan ettiği Hoş Geldin Bebek seti ile birlikte verecek.

Ürettiklerini gelire dönüştürmenin mutluluğunu yaşayan Çankayalı kadınlar da duygularını şu şekilde dile getirdi.

Hafize Yılmaz: Kadın ve emeğini her zaman değer kılan Çankaya Belediyesine teşekkürler.

Sacide Güleş: Çankaya Belediyesinin buradaki amacı öncelikle biz kadınların emeklerine önem vermesi ve onların değerlendirilmesi, bizlere küçük de olsa maddi gelir sağlamasıdır. Belediyenin geliri mi yok ki o çocuklara her halükârda oyuncaklar alıp verebilirdi. Önemli olan biz emekçi kadınlara değer vermiş olmasıdır. Tüm emek verip zamanını ayıran herkese çok teşekkür ediyorum.

Makbule Taykara: Oyuncaklarımı eline alan çocuklara neşe versin bu projede emeği geçen herkese teşekkür ederim iyi ki varsınız.

İpek Akünsoy: Hem bizlere destek amaçlı hem de çocukları mutlu etmek amaçlı bu güzel düşüncede kimlerin emeği varsa çok teşekkür ederim, elinize kolunuza sağlık yüreğiniz dert görmesin. Emeğiyle ekmeğini kazanmaya çalışan bizlere verdiğiniz destek çok değerli.