İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Şehir dışından gelenlere dezenfektanlı önlem

Genel

Başkent'te ilk espor kulübü kuruldu

Genel

Sokak hayvanları unutulmuyor

Genel

Hayvan nakil araç filosu genişliyor

Genel

Çankaya Belediyesi menekşe dağıtacak

Genel

Sağlık çalışanlarına konaklama desteği

Genel

Çankaya belediyesinde olağanüstü tedbirler

Teknoloji

Türk Bilim insanlarının ürettiği kit 10-20 dakikada sonuç veriyor

Genel

Üreğil Millet Bahçesi korona virüse karşı kapılarını kapattı

Genel

 Virüs avcısı “Covit19savar” Mamak sokaklarında

Genel

AŞTİ'de Kovid-19'a karşı termal kamera önlemi

Genel

Mamak'ta 10 bin aileye sağlık seti

Genel

Genel Haberleri

Çankaya Belediyesi menekşe dağıtacak

25.03.2020 15:00
Çankaya Belediyesi menekşe dağıtacak

Çankaya Belediyesi, koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında evde kalan vatandaşlara balkon ve pencerelerinde yetiştirmeleri için menekşe dağıtacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, belediyenin kendi seralarında ürettiği menekşeleri, telefonla arayarak isteyen Çankayalıların kapısına götüreceği belirtildi. 

Açıklamada talepte bulunacakların 312 458 89 64 numaralı telefonu aramalarının yeterli olacağı bildirildi. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Türkiye ve dünyanın zor günlerden geçtiğini belirterek alınan tedbirlerle zor günlerin aşılacağına olan inancını ifade etti.  

Vatandaşların kendi sağlıkları ve toplum sağlığı için evde kalma zorunluluğunun olduğu günlerde, ürettikleri menekşeleri dağıtmak istediklerini ifade edenTaşdelen, şunları kaydetti:

"Bahar gelmişken, evden çıkamayan vatandaşlarımızın balkon ve bahçelerini süsleyecekleri menekşeleri, ekiplerimiz, talepte bulunan vatandaşlarımızın kapılarına kadar götürecek. Umarım içinden geçtiğimiz bu sıkıntılı dönemde hemşerilerimizin yüzünü bir nebze olsun baharı anımsatan bu çiçeklerle gülümsetmiş oluruz. Ben, vatandaşlarımıza evde kalmaları tedbirini dikkate almalarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum."