İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Altındağ'da hareketli gün

Genel

Kalecik Altınköy'de

Genel

Çubuk'tan 81 ilde 81 okulla "ilk teneffüs" turşusu

Genel

Akyurt Belediyesi'den 'Bebek Kütüphanesi'

Genel

Yüz yüze eğitim öncesi okullar dezenfekte ediliyor

Genel

Altındağ'a konforlu otobüs durakları

Genel

Altındağ'dan Polatlı'ya destek

Genel

Mamak'ta cadde ve sokaklar sabunlu su ile yıkanıyor

Genel

 Başkentlilerden 'Halk Çerez'e yoğun ilgi

Genel

Altındağ'da mis kokulu açılış

Genel

Çocukluk hayalini ata tohumlarıyla gerçekleştirdi

Genel

Gökçehöyük ve Hacımuratlı'nın su krizi çözüldü

Genel

Genel Haberleri

Çankaya Belediyesi menekşe dağıtacak

25.03.2020 15:00
Çankaya Belediyesi menekşe dağıtacak

Çankaya Belediyesi, koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında evde kalan vatandaşlara balkon ve pencerelerinde yetiştirmeleri için menekşe dağıtacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, belediyenin kendi seralarında ürettiği menekşeleri, telefonla arayarak isteyen Çankayalıların kapısına götüreceği belirtildi. 

Açıklamada talepte bulunacakların 312 458 89 64 numaralı telefonu aramalarının yeterli olacağı bildirildi. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Türkiye ve dünyanın zor günlerden geçtiğini belirterek alınan tedbirlerle zor günlerin aşılacağına olan inancını ifade etti.  

Vatandaşların kendi sağlıkları ve toplum sağlığı için evde kalma zorunluluğunun olduğu günlerde, ürettikleri menekşeleri dağıtmak istediklerini ifade edenTaşdelen, şunları kaydetti:

"Bahar gelmişken, evden çıkamayan vatandaşlarımızın balkon ve bahçelerini süsleyecekleri menekşeleri, ekiplerimiz, talepte bulunan vatandaşlarımızın kapılarına kadar götürecek. Umarım içinden geçtiğimiz bu sıkıntılı dönemde hemşerilerimizin yüzünü bir nebze olsun baharı anımsatan bu çiçeklerle gülümsetmiş oluruz. Ben, vatandaşlarımıza evde kalmaları tedbirini dikkate almalarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum."