İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Çankaya Evlerine ilgi büyük

Genel

 Barınakta kış hazırlıkları tamam

Genel

Mamak'ta özel güne özel konser

Genel

Dikmen Teknoloji Köprüsü yakında açılıyor

Genel

Mamak'ta miniklerden çim adam etkinliği

Genel

Kahramankazan'da fırsatçılığa geçit yok

Genel

Mamak'tan rekor alt yapı hizmeti

Genel

Kırkkonaklar Çankaya Evi'nin temeli atıldı

Kültür-Sanat

Çankaya'da sanatla buluşma zamanı

Kültür-Sanat

KKTC'nin ilk yerli operası ana vatana turneye geliyor

Kültür-Sanat

Keçiören'de Bedia Akartürk rüzgarı

Genel

 Taşdelen köy muhtarlarıyla bir arada

Genel

Genel Haberleri

Can dostlar doğal yaşam alanlarında besleniyor

18.10.2021 11:13
Can dostlar doğal yaşam alanlarında besleniyor

Sokak canlılarının korunması ve doğal ortamlarında yaşatılması için yapılan çalışmalara ilişin değerlendirmelerde bulunan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Kedi, köpek ve kuşlara su ve yiyecek temin etmek için özel bir ekip kurduk." dedi.

Keçiören Belediyesi tarafından kurulan ‘Sokak Hayvanlarını Besleme Timi’ ilçedeki kırsal bölgelerde yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak köpekleri için muhtelif noktalara yiyecek bıraktı. Sokak canlılarının yiyecek bulma konusunda güçlük çekmemesi için yürütülen çalışma kapsamında aynı zamanda kedi ve kuş türleri için de besleme noktalarına rutin olarak yem, mama ve su bırakılıyor.
Sokak canlılarının korunması ve doğal ortamlarında yaşatılması için yapılan çalışmalara ilişin değerlendirmelerde bulunan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Kedi, köpek ve kuşlara su ve yiyecek temin etmek için özel bir ekip kurduk. Yüce Rabbimin yarattığı masum, dilsiz ve güzel varlıkların yiyecek bulmalarını kolaylaştırmak için ilçemizin birçok noktasına mama ve yem bırakıyoruz. Bir yandan da tedaviye ihtiyaç duyan canlılarımız için Türkiye’nin en modern rehabilitasyon merkezini kurduk. Sokak hayvanlarımız için ultrason, kan ve idrar analiz, diş bakım cihazları, yoğun bakım üniteleri ve yeni nesil ameliyat masaları alarak onların bakım ve tedavilerini yapmayı sürdürüyoruz” dedi.