İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Klasik otomobillerden “Cumhuriyet Bayramı” konvoyu

Genel

Mamak'ta Cumhuriyet coşkusu

Genel

 Kızılcahamam'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Genel

 29 Ekim Akyurt'ta koronavirüs gölgesinde kutlandı

Genel

Sağlık çalışanlarına anlamlı '29 Ekim' desteği

Çevre

"Bu termik santral projesi iptal edilmeli"

Genel

Cumhuriyet çoşkusu Azerin konseriyle yaşandı

Genel

Yaşlı dostu belediye

Genel

Keçiören'de öz kaynaklarla dezenfektan üretilip dağıtılıyor

Genel

19 Mayıs Gençlik Merkezi'nde çalışmalar sürüyor

Genel

Devlet Tiyatrolarının yeni adresi Pursaklar

Genel

Çankaya'da asfalt çalışmaları tam gaz

Genel

Genel Haberleri

Başkentte Kovid-19 denetimi devam ediyor

AA 16.10.2020 14:28
Başkentte Kovid-19 denetimi devam ediyor

Denetimlerde, esnaftan müşterileri bilinçlendirmeleri konusunda destek istendi

İçişleri Bakanlığınca "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla yayımlanan genelge kapsamında, Pursaklar ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetimi yapıldı. Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız ile Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin'in de katıldığı denetimlerde, maske ve sosyal mesafe kurallarının yanı sıra alınan tedbirler yerinde incelenerek esnaftan müşterileri bilinçlendirmeleri konusunda destek istendi. Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız, denetimlerin aynı zamanda rehberlik etme amacı da taşıdığını belirterek, "Vatandaştan da esnaftan da yardımcı olmalarını istiyoruz. Bakanımız, Ankara'da memnuniyet verecek derecede düşüş olduğunu açıkladı. Yine de biz bunu yeterli görmüyoruz. İlçemizde mevcut vaka sayılarını aşağı çekmek için denetimleri sürdürmek gerektiğini düşünüyoruz." dedi.

Denetimlerin gün boyunca, yaklaşık 30 ekip ve 200 personelle sürdürüleceğini açıklayan Yıldız, Merkez Mahallesi Muhtarı Mustafa Onat'tan mahallede alınan tedbirler hakkında bilgi aldı. Yıldız, dün itibarıyla ilçede yaklaşık 40 kişiye maske takmamaktan, 6 kişiye de filyasyon tedbirlerine uymamaktan ceza uyguladıklarını kaydetti.

"BU VİRÜSTEN KURTULANA KADAR İŞİ SIKI TUTMAK ZORUNDAYIZ"

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ise yaklaşık sekiz aydır pandemiyle mücadele konusunda titiz davrandıklarını, Bilim Kurulu ve bakanlıkların genelgeleri doğrultusunda çalışmalara devam ettiklerini belirterek, "Sağlık Bakanımızın Ankara'daki vaka sayılarında düşüş görüldüğünü söylemesi bizi çok mutlu etti, motivasyonumuzu artırdı. Bu virüsten kurtulana kadar işi sıkı tutmak zorundayız." ifadelerini kullandı. İlçede bir devlet, bir de pandemi hastanesi bulunduğu, çok sayıda test yapıldığını, bu yüzden de vaka sayılarının ilçede çok göründüğünü anlatan Çetin, kullanılmış maskelerin tıbbi atık olarak değerlendiğini, ilçede 300 ayrı noktala tıbbi atık çöp kutuları koyduklarını da sözlerine ekledi. Denetimlerin ardından, ilçedeki temizlik görevlileriyle toplu fotoğraf çekimi yapıldı.