İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Şifa deposu mor ekmek

Kültür-Sanat

 Kadın Sinema Yönetmenleri Festivali sona erdi

Genel

Eğlence dolu karne hediyesi

Genel

Büyükşehir stüdyosuna youtuberlardan yoğun ilgi

Genel

kore Gazisi anılarını anlattı

Genel

Çocuklar masal kahramanı oldu

Genel

Sokak hayvanları için hizmet içi eğitim

Genel

Kale'nin çocuklarından ritim grubu

Kültür-Sanat

Kortidis'in kaleminden farklı bir "Bandırma Vapuru" hikayesi

Kültür-Sanat

1. Kadın Sinema Yönetmenleri Festivali başladı

Genel

Altındağ kreşlerinde karne sevinci

Genel

Altındağ'da geri dönüşüm dersleri

Genel

Genel Haberleri

Başkentte ambulans sürücüleri zorlu parkurda

AA 05.12.2019 16:53
Başkentte ambulans sürücüleri zorlu parkurda

Başkentte, "Acil Sağlık Hizmetleri Haftası" etkinlikleri kapsamında, Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) düzenlendi. Ünal "Ambulans sürücülüğü çok önemli. Hızdan çok kontrollü sürüş yapmak daha önemli." dedi.

Başkentte, "Acil Sağlık Hizmetleri Haftası" etkinlikleri kapsamında, Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) düzenlendi. ASKİ Spor Salonu Otoparkı'nda kurulan parkurda yarışan 26 sürücü, slalom, duruş mesafesi ayarlama ve ambulansa hakimiyet becerilerini sergiledi.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzman Dr. Eren Usul, ASTE eğitimlerini belli aralıklarla ambulans şoförlerine verdiklerini söyledi.

Ambulans görevlilerinin zorlu koşullarda hizmet verdiğini belirten Usul, "Şoförler, trafikte yavaşlayan ve daralan yollarda, yağmurlu, çamurlu ve karlı yollarda 7/24 hizmet vermekte. Bu hizmeti verirken, sürücülerin deneyimli olması gerekiyor." dedi.

Parkur testinin beş etaptan oluştuğunu ifade eden Usul, etkinliğin personel için moral, motivasyon ve öz değerlendirme niteliğinde olduğunu anlattı. Ambulansın içinde risk taşıdıklarını aktaran ASTE Eğitmeni Çağla Ünal "Ambulans sürücülüğü çok önemli. Hızdan çok kontrollü sürüş yapmak daha önemli. Şoförlerde bu bilinci oturtmaya çalışıyoruz." diye konuştu.