İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Başkent'te turistik hibrit araç büyük ilgi görüyor

Genel

“Anna Karenina” sanatseverlerle buluşuyor

Genel

Altınköy'de hasat yapıldı

Genel

Afiyet ver kampanyası rekora koşuyor

Genel

Yeni dev adamlar Altındağ'da yetişiyor

Genel

Mesainin ilk günü bayramlaşma ile başladı

Genel

Keçiören meydan projesi hizmete açıldı

Spor

Gençlerbirliği'nin yeni teknik direktörü Mert Nobre oldu 

Sağlık

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen kişi sayısı 18 milyon 261 bini geçti

Genel

Safranbolu'ya bayramda turist yağdı 

Genel

“Bayramda 5 günde 45 kişi öldü” 

Asayiş

Ankara'da bir evde çıkan yangın 3 ev ve 1 kamyonete sıçradı

Genel

Genel Haberleri

Başkentte ambulans sürücüleri zorlu parkurda

AA 05.12.2019 16:53
Başkentte ambulans sürücüleri zorlu parkurda

Başkentte, "Acil Sağlık Hizmetleri Haftası" etkinlikleri kapsamında, Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) düzenlendi. Ünal "Ambulans sürücülüğü çok önemli. Hızdan çok kontrollü sürüş yapmak daha önemli." dedi.

Başkentte, "Acil Sağlık Hizmetleri Haftası" etkinlikleri kapsamında, Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) düzenlendi. ASKİ Spor Salonu Otoparkı'nda kurulan parkurda yarışan 26 sürücü, slalom, duruş mesafesi ayarlama ve ambulansa hakimiyet becerilerini sergiledi.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzman Dr. Eren Usul, ASTE eğitimlerini belli aralıklarla ambulans şoförlerine verdiklerini söyledi.

Ambulans görevlilerinin zorlu koşullarda hizmet verdiğini belirten Usul, "Şoförler, trafikte yavaşlayan ve daralan yollarda, yağmurlu, çamurlu ve karlı yollarda 7/24 hizmet vermekte. Bu hizmeti verirken, sürücülerin deneyimli olması gerekiyor." dedi.

Parkur testinin beş etaptan oluştuğunu ifade eden Usul, etkinliğin personel için moral, motivasyon ve öz değerlendirme niteliğinde olduğunu anlattı. Ambulansın içinde risk taşıdıklarını aktaran ASTE Eğitmeni Çağla Ünal "Ambulans sürücülüğü çok önemli. Hızdan çok kontrollü sürüş yapmak daha önemli. Şoförlerde bu bilinci oturtmaya çalışıyoruz." diye konuştu.