İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

"Gençlerin günde ortalama 2 saat 13 dakikası internette geçiyor"

Genel

Ankara'da geleneksel Türk silahları müzesi açıldı

Magazin

Didim'de Miss Apollon güzeli Rus Valeria seçildi 

Genel

Yenimahalle'de yaz okulları başlıyor

Teknoloji

Baran: Gençlerin önünün açılması gerek

Genel

Anneler, çocuklarıyla parklardaki atıkları topluyor

Genel

Yaşlılar çocukluk günlerine döndü

Spor

Yenimahalleli sporcular İtalya'dan dereceyle döndü

Kültür-Sanat

Nöbetçi Tiyatro'da 'Kaşıkçılar' sanatseverlerle buluşacak

Kültür-Sanat

Çocuk sinemacıların filmleri beyaz perdede

Kültür-Sanat

Fotoğraf tutkunları Frigya'da buluşuyor

Kültür-Sanat

Karsu Dönmez Caz Festivali”nde sahne aldı 

Genel

Genel Haberleri

 Ankara'nın yanı başındaki peri bacaları beyaza büründü 

İHA 09.01.2019 15:46

Kızılcahamam’da yoğun olarak devam eden kar yağışı hayatı her ne kadar zorlaştırsa da ortaya kartpostallık görüntüler çıkmaya devam ediyor. Kızılcahamam’da bulunan Abacı Peri Bacaları da bu alanlardan biri. 
Kızılcahamam’da yoğun olarak devam eden kar yağışı hayatı her ne kadar zorlaştırsa da ortaya kartpostallık görüntüler çıkmaya devam ediyor. Kızılcahamam’da bulunan Abacı Peri Bacaları da bu alanlardan biri. Toplamda 5 bin metrekare alanı kaplayan bu oluşumlar, Kızılcahamam Belediyesinin yapmış olduğu rekreasyon alanı ile toplam 9 bin 650 metrekarelik dev bir açık hava müzesi niteliğinde. Kızılcahamam Belediyesinin yapmış olduğu Rekreasyon alanı içerisinde yürüyüş yolları, engelli dostu gezinti yolu, jeolojik oluşumları bütün olarak inceleyebilmek için tasarlanmış 2 adet seyir terası, çocuklu misafirlerin rahat vakit geçirebilmeleri için tasarlanmış çocuk oyun grubu, görsel zenginlik katması için 172,5 metrekarelik alan üzerine tasarlanmış şelaleli yapay gölet, kamelyalar, dinlenme alanları, Jeopark tanıtım panoları ve kafeterya bulunuyor.


Ankara’nın Kapadokya’sı yakıştırması ile anılan Kızılcahamam Abacı Peri Bacalarına D-750 otoyolundan Kargasekmez mevki'inden Çeltikçi-Güdül istikameti yönüne dönerek tabelaları takip etmeleri yeterli. Kızılcahamam Belediyesinin gerçekleştirmiş olduğu tabela sistemi ile Ankara’dan 1 saat gibi bir sürede Çeltikçi/Abacı mahallesinde yer alana peri bacalarına ulaşabilirler.