İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

 Cebeci şehitliğinde gözyaşları sel oldu 

Genel

 Girişimci kadınlar sertifikalarını aldı 

Kültür-Sanat

Hukukçular sağlıkçılarla aynı sahnede

Kültür-Sanat

RedBull BC One'da dünya finali kesinleşti 

Kültür-Sanat

Çocuk doktorunun resim aşkı ArtAnkara 5. Çağdaş Sanat Fuarına uzandı 

Kültür-Sanat

Çin prensesi Turandot 20 yıl sonra başkentte

Genel

Kuzuların annelerine kavuşma anı 

Kültür-Sanat

22. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali başlıyor 

Kültür-Sanat

Ankara temalı satranç takımı Artankara'da tanıtılacak 

Genel

Ercümen: Antarktika'ya Türk bayrağının çok yakıştı

Kültür-Sanat

Dünyanın dört bir yanından eserler Başkentte buluşacak

Kültür-Sanat

Breakdansçıların kapışmasına son üç gün

Genel

Genel Haberleri

 Ankara'nın yanı başındaki peri bacaları beyaza büründü 

İHA 09.01.2019 15:46

Kızılcahamam’da yoğun olarak devam eden kar yağışı hayatı her ne kadar zorlaştırsa da ortaya kartpostallık görüntüler çıkmaya devam ediyor. Kızılcahamam’da bulunan Abacı Peri Bacaları da bu alanlardan biri. 
Kızılcahamam’da yoğun olarak devam eden kar yağışı hayatı her ne kadar zorlaştırsa da ortaya kartpostallık görüntüler çıkmaya devam ediyor. Kızılcahamam’da bulunan Abacı Peri Bacaları da bu alanlardan biri. Toplamda 5 bin metrekare alanı kaplayan bu oluşumlar, Kızılcahamam Belediyesinin yapmış olduğu rekreasyon alanı ile toplam 9 bin 650 metrekarelik dev bir açık hava müzesi niteliğinde. Kızılcahamam Belediyesinin yapmış olduğu Rekreasyon alanı içerisinde yürüyüş yolları, engelli dostu gezinti yolu, jeolojik oluşumları bütün olarak inceleyebilmek için tasarlanmış 2 adet seyir terası, çocuklu misafirlerin rahat vakit geçirebilmeleri için tasarlanmış çocuk oyun grubu, görsel zenginlik katması için 172,5 metrekarelik alan üzerine tasarlanmış şelaleli yapay gölet, kamelyalar, dinlenme alanları, Jeopark tanıtım panoları ve kafeterya bulunuyor.


Ankara’nın Kapadokya’sı yakıştırması ile anılan Kızılcahamam Abacı Peri Bacalarına D-750 otoyolundan Kargasekmez mevki'inden Çeltikçi-Güdül istikameti yönüne dönerek tabelaları takip etmeleri yeterli. Kızılcahamam Belediyesinin gerçekleştirmiş olduğu tabela sistemi ile Ankara’dan 1 saat gibi bir sürede Çeltikçi/Abacı mahallesinde yer alana peri bacalarına ulaşabilirler.