İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Hastalarıyla ''Doğu Ekspresi'' yolculuğunda

Genel

İlginç sanatıyla ilgi çekiyor

Çevre

Nadir rastlanan 'beyaz ağaç serçesi' başkentte görüldü

Magazin

Aras Bulut İynemli ile Aslı Enver ikinci kez kamera karşısında 

Sağlık

Antibiyotik direnci konusunda ilk sıradayız 

Genel

ODTÜ Dans Sporu Şampiyonası'na 334 dansçı katıldı 

Kültür-Sanat

Yaşamın izleri bu sergide

Magazin

Yeni albümü Nisan'da 

Magazin

Gülşen," Şarkı söylemeseydim sinirden herkesi öldürürdüm" 

Magazin

Ünlü oyuncu Ahmet Kural savcılığa çağrıldı

Magazin

Çukur'un İdris babası Ercan Kesal'dan eleştirilere yanıt 

Sağlık

Yüksek D vitamini formda tutuyor

Genel

Genel Haberleri

Ankara’da bin metrekare alan boyanacak

Tolga ALCA 08.11.2018 10:07
Ankara’da bin metrekare alan boyanacak

Bakım, onarım, yenileme ve süsleme çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı, Ankara’da toplamda bin metrekareyi resim yaparak boyayacak. Kentsel Tasarım Şube Müdürü Murat Memişoğulları, “Çalışmalarımız hız kazanacak” dedi.

Kentin farklı noktalarındaki görüntü kirliliklerini ortadan kaldırmak ve sanatı sokağa taşımak için harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı, Ankara’daki köprüler, metro çıkışları gibi yerleri ressam ve grafiti sanatçılarına boyatacak. Kazım Karabekir Caddesi ve Atatürk Kültür Merkezi’nde pilot çalışmalarını tamamlayan belediye yetkilileri, “İhale işlemleri tamamlandıktan sonra çalışma, Ankara’nın estetik görünümüne katkı sağlayacak” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı Kentsel Tasarım Şube Müdürü Murat Memişoğulları, yapmış oldukları çalışmaları şöyle anlattı: “Ankara’daki metro ve asansör çıkışlarında resim ve grafiti çalışmalarımız için pilot bölge olarak belirlediğimiz yerlerde birkaç ressamı denemek amacıyla çalışmalarımız başladı. Şu ana kadar sadece Kazım Karabekir Caddesi ve Atatürk Kültür Merkezi metro çıkışında pilot çalışmalarımızı gerçekleştirdik. İhale hazırlığını bitirdik, yapı kontrol aşamasına geçtik. İlk etapta toplamda bin metrekareye yakın birçok yer, belirlemiş olduğumuz tema çerçevesinde resim çalışmalarıyla boyanacak. İhaleyi alan firma kendi ressamlarıyla bize bir proje önerisi sunacak. Teklifi kabul ettiğimizde çalışmalarımız hız kazanacak. Bu çalışmaların yarısını grafiti, yarısını da resim sanatıyla yapmayı düşünüyoruz.”