İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Ahmet Kural-Sıla davasında karar çıktı!

Kültür-Sanat

Başkentte Ukrayna dans gösterisi

Çevre

"Kuşlara kesinlikle ekmek vermeyin"

Kültür-Sanat

Öğrenci dostu film festivali

Genel

 Yaşar, fidan dikme törenine katıldı 

Sağlık

Kilo vermek isterken yaşam süresinizi kısaltmayın! 

Genel

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden hatıra ormanı

Kültür-Sanat

"Ayışığı Sirki" Ankara'da sahnelenecek

Spor

Yenimahalle'nin midi kızları Türkiye Şampiyonası'nda 

Kültür-Sanat

ÇSM'de sanat söleni 

Eğitim

İlkokul öğrencilerine medya okuryazarlığı eğitimi

Magazin

 Powertürk Müzik Ödülleri'ne Mabel Matiz damga vurdu 

Genel

Genel Haberleri

Ankara’da bin metrekare alan boyanacak

Tolga ALCA 08.11.2018 10:07
Ankara’da bin metrekare alan boyanacak

Bakım, onarım, yenileme ve süsleme çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı, Ankara’da toplamda bin metrekareyi resim yaparak boyayacak. Kentsel Tasarım Şube Müdürü Murat Memişoğulları, “Çalışmalarımız hız kazanacak” dedi.

Kentin farklı noktalarındaki görüntü kirliliklerini ortadan kaldırmak ve sanatı sokağa taşımak için harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı, Ankara’daki köprüler, metro çıkışları gibi yerleri ressam ve grafiti sanatçılarına boyatacak. Kazım Karabekir Caddesi ve Atatürk Kültür Merkezi’nde pilot çalışmalarını tamamlayan belediye yetkilileri, “İhale işlemleri tamamlandıktan sonra çalışma, Ankara’nın estetik görünümüne katkı sağlayacak” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı Kentsel Tasarım Şube Müdürü Murat Memişoğulları, yapmış oldukları çalışmaları şöyle anlattı: “Ankara’daki metro ve asansör çıkışlarında resim ve grafiti çalışmalarımız için pilot bölge olarak belirlediğimiz yerlerde birkaç ressamı denemek amacıyla çalışmalarımız başladı. Şu ana kadar sadece Kazım Karabekir Caddesi ve Atatürk Kültür Merkezi metro çıkışında pilot çalışmalarımızı gerçekleştirdik. İhale hazırlığını bitirdik, yapı kontrol aşamasına geçtik. İlk etapta toplamda bin metrekareye yakın birçok yer, belirlemiş olduğumuz tema çerçevesinde resim çalışmalarıyla boyanacak. İhaleyi alan firma kendi ressamlarıyla bize bir proje önerisi sunacak. Teklifi kabul ettiğimizde çalışmalarımız hız kazanacak. Bu çalışmaların yarısını grafiti, yarısını da resim sanatıyla yapmayı düşünüyoruz.”