İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

AYM'den CHP'nin müftülerin nikah yetkisinin iptali başvurusuna ret

Asayiş

Ankara'yı bombalayan eski pilotlara istenen cezalar belli oldu

Asayiş

Kemal Batmaz'ın örgüt imamlarına operasyon

Eğitim

Bakan Gül ve Selçuk sınıf boyadı

Sağlık

'Çukur' oyuncularından kök hücre bağışı

Kültür-Sanat

"Sihirli flüt", Mozart'ın doğum gününde Türk Marşı çalacak

Genel

Sokak hayvanları için havalandı

Genel

Etkili kar yağışı yüzleri güldürdü 

Genel

Dink suikastı davası 12. yılında

Spor

Sharapova, son şampiyon Wozniacki'yi eledi

Genel

Hitit Federasyonu kaynak geliştirme toplantısı yaptı

Genel

Aybüke öğretmenin şehit edilmesi davasında karar

Genel

Genel Haberleri

Ankara’da bin metrekare alan boyanacak

Tolga ALCA 08.11.2018 10:07
Ankara’da bin metrekare alan boyanacak

Bakım, onarım, yenileme ve süsleme çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı, Ankara’da toplamda bin metrekareyi resim yaparak boyayacak. Kentsel Tasarım Şube Müdürü Murat Memişoğulları, “Çalışmalarımız hız kazanacak” dedi.

Kentin farklı noktalarındaki görüntü kirliliklerini ortadan kaldırmak ve sanatı sokağa taşımak için harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı, Ankara’daki köprüler, metro çıkışları gibi yerleri ressam ve grafiti sanatçılarına boyatacak. Kazım Karabekir Caddesi ve Atatürk Kültür Merkezi’nde pilot çalışmalarını tamamlayan belediye yetkilileri, “İhale işlemleri tamamlandıktan sonra çalışma, Ankara’nın estetik görünümüne katkı sağlayacak” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı Kentsel Tasarım Şube Müdürü Murat Memişoğulları, yapmış oldukları çalışmaları şöyle anlattı: “Ankara’daki metro ve asansör çıkışlarında resim ve grafiti çalışmalarımız için pilot bölge olarak belirlediğimiz yerlerde birkaç ressamı denemek amacıyla çalışmalarımız başladı. Şu ana kadar sadece Kazım Karabekir Caddesi ve Atatürk Kültür Merkezi metro çıkışında pilot çalışmalarımızı gerçekleştirdik. İhale hazırlığını bitirdik, yapı kontrol aşamasına geçtik. İlk etapta toplamda bin metrekareye yakın birçok yer, belirlemiş olduğumuz tema çerçevesinde resim çalışmalarıyla boyanacak. İhaleyi alan firma kendi ressamlarıyla bize bir proje önerisi sunacak. Teklifi kabul ettiğimizde çalışmalarımız hız kazanacak. Bu çalışmaların yarısını grafiti, yarısını da resim sanatıyla yapmayı düşünüyoruz.”