İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Çankaya Evlerine ilgi büyük

Genel

 Barınakta kış hazırlıkları tamam

Genel

Mamak'ta özel güne özel konser

Genel

Dikmen Teknoloji Köprüsü yakında açılıyor

Genel

Mamak'ta miniklerden çim adam etkinliği

Genel

Kahramankazan'da fırsatçılığa geçit yok

Genel

Mamak'tan rekor alt yapı hizmeti

Genel

Kırkkonaklar Çankaya Evi'nin temeli atıldı

Kültür-Sanat

Çankaya'da sanatla buluşma zamanı

Kültür-Sanat

KKTC'nin ilk yerli operası ana vatana turneye geliyor

Kültür-Sanat

Keçiören'de Bedia Akartürk rüzgarı

Genel

 Taşdelen köy muhtarlarıyla bir arada

Genel

Genel Haberleri

"Angara'nın Yıldızları Ses Yarışması"nın finalistleri belli oldu

21.10.2021 12:15

Keçiören Belediyesi Radyo Angara TV organizasyonuyla düzenlenen "Angara'nın Yıldızları Ses Yarışması"nda ön elemeyi geçen 12 yarışmacıdan 8’i canlı yayında ve noter huzurunda açıklanan halk oylaması ve jüri puanlama sonuçlarıyla finale kaldı.

Angara`nın Yıldızları Ses Yarışmasında ön elemeyi geçen 12 yarışmacının performansı yaklaşık bir ay önce Keçiören Belediyesi web sitesinde halk oylamasına sunulmuştu. Halk oylamasının sona ermesiyle birlikte Ankara 47'nci Noter Başkâtibi Teyfik Kadri Anarat’ın huzurunda, Keçiören Belediyesinin kurumsal sosyal medya hesaplarından yapılan canlı yayınlarla finale kalan 8 yeteneğin isimleri belli oldu.
Birincinin belli olacağı Final Gecesi ise 29 Ekim 2021’de Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde jüri huzurunda ve izleyiciler önünde gerçekleştirilecek. Jüri koltuğunda, Ertuğrul Karabulut, Erhan Konuk, Gülşen Kutlu ve Vedat Kaptan Yurdakul gibi müzik dünyasının yakından tanıdığı sanatçılar, müzik ve ses uzmanları yer alacak.
Ankara'da yaşayan yetenekli seslerin keşfedilip müzik dünyasına kazandırılması için düzenlenen yarışmada adım adım finale yaklaşıldığını aktaran Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Yarışmamızı bireysel ses performansına göre yapıyoruz. Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, pop, rock, rap ve hiphop, fantezi veya arabesk gibi müzik türleriyle birçok vatandaşımız katılım sağladı. Şu anda halk oylaması ve jürinin puanları sonucu 8 yarışmacımız finalde yarışacak. Tüm sanatçılarımıza başarılar diliyorum” dedi.
Finale kalan isimler şöyle, Levent Güçer, Gökhan Atay, Cihan Alan, Süleyman Harmancı, Barış Alçay, Yasin Gürbulak, Seda Ezel Şahin, Dilek Hürmeydan Bascı.