İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Şehir dışından gelenlere dezenfektanlı önlem

Genel

Başkent'te ilk espor kulübü kuruldu

Genel

Sokak hayvanları unutulmuyor

Genel

Hayvan nakil araç filosu genişliyor

Genel

Çankaya Belediyesi menekşe dağıtacak

Genel

Sağlık çalışanlarına konaklama desteği

Genel

Çankaya belediyesinde olağanüstü tedbirler

Teknoloji

Türk Bilim insanlarının ürettiği kit 10-20 dakikada sonuç veriyor

Genel

Üreğil Millet Bahçesi korona virüse karşı kapılarını kapattı

Genel

 Virüs avcısı “Covit19savar” Mamak sokaklarında

Genel

AŞTİ'de Kovid-19'a karşı termal kamera önlemi

Genel

Mamak'ta 10 bin aileye sağlık seti

Genel

Genel Haberleri

 Altınköy'de kuşlar "ev"lendi

28.02.2020 11:36
 Altınköy'de kuşlar

Altındağlı kadınlar, kurslarda öğrendikleri bilgileri hayata geçirerek, kuşlar için rengârenk kuş evleri yaptı. Evler, Altınköy Açık Hava Müzesi’ndeki ağaçlara asıldı.

Altınköy’de kuşların artık sıcak yuvaları var. Altındağ Belediyesi Mevlana Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyeleri, merkezde öğrendikleri bilgiler ışığında ahşap ve hasır malzemeler kullanarak kuşlara yuva yapıp, rengârenk boyadıkları yuvaları Altınköy Açık Hava Müzesi’nde ağaç dallarına astı. Kuşlara soğuktan korunabilecekleri sımsıcak bir yuva armağan ettikleri için çok mutlu olduklarını söyleyen kadınlar, kışın kuşların aç kalmaması için bu yuvalara düzenli olarak yem koyacaklarını da ysld wdhsuyslduç

"Ellerine, emeklerine sağlık"
Altındağlı kadınların sosyal sorumluluk bilincinin yüksek olduğunu söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “Mevlana Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyelerimizi bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ediyorum. Altınköy yemyeşil doğası ve ağaç popülasyonu ile kuşların yaşamak için yoğunlukla tercih ettikleri bir yer. Buradaki kuşlar için rengârenk yuvalar yapmak ve onları ağaç dallarına asmak ancak Altındağlı kadınların aklına gelebilirdi. Ellerine, emeklerine sağlık. Bu yuvalarda kuşlar cıvıldadıkça Altındağ daha güzel olacak inşallah” dedi.