İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekonomi

Esnek çalışmak motivasyonu artırıyor

Genel

Şehir dışından gelenlere dezenfektanlı önlem

Genel

Başkent'te ilk espor kulübü kuruldu

Genel

Sokak hayvanları unutulmuyor

Genel

Hayvan nakil araç filosu genişliyor

Genel

Çankaya Belediyesi menekşe dağıtacak

Genel

Sağlık çalışanlarına konaklama desteği

Genel

Çankaya belediyesinde olağanüstü tedbirler

Teknoloji

Türk Bilim insanlarının ürettiği kit 10-20 dakikada sonuç veriyor

Genel

Üreğil Millet Bahçesi korona virüse karşı kapılarını kapattı

Genel

 Virüs avcısı “Covit19savar” Mamak sokaklarında

Genel

AŞTİ'de Kovid-19'a karşı termal kamera önlemi

Genel

Genel Haberleri

Altındağ’da marketler denetlendi

25.03.2020 10:44
Altındağ’da marketler denetlendi

Altındağ Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan genelge kapsamında market çalışanlarını ve vatandaşları bilgilendirdi.

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı’nın talimatlarıyla, 24 saat sahada görev yapan Altındağ Belediyesi zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen ek genelge hakkında vatandaşları bilgilendiriyor. Zabıta ekipleri ayrıca, genelgede bahsedilen tedbir önlemlerine uyulup uyulmadığını da sıkı bir biçimde denetliyor.

MARKETLERE EK TEDBİRLER
İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında gönderdiği ek genelge, Altındağ’da kısa sürede hayata geçirildi. Genelgeye göre; marketlerin çalışma saatlerine ve marketlerde alışveriş yapan müşteri sayısına yönelik yeni tedbirler alındı. Genelgeye göre;
• İl ve ilçelerde tüm marketler 09:00-21:00 saatleri arasında hizmet verecek. Market içindeki en fazla müşteri sayısı, depolar ve idari bürolar hariç olmak üzere müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın onda biri kadar olacak.
• Tüm marketler, hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asarak ilan edecek.
• İçeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirler alınacak. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içerden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak.
• Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacak, market girişinde görülecek şekilde bu hususu belirten afiş asılacak.

"24 SAAT GÖREV BAŞINDAYIZ"
Kovid-19 salgınında en temel risk unsurunun vatandaşların toplu bulunduğu mekanlar olduğunu hatırlatan Başkan Asım Balcı "Devletimizin tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşların hayatlarını tehdit etmesini engellemek için mücadelede olduğu bu dönemde biz de elimizden geleni yapıyoruz. Ekiplerimiz hem ilaçlamada, hem temizlikte özveriyle çalışıyor. Bunların yanında alınan tedbir kararları hakkında vatandaşlarımızı bilgilendiriyor, ayrıca tedbirlere uyulup uyulmadığını da denetliyoruz. 24 saat görev başındayız…" dedi.

"ÇAĞRI MERKEZİMİZ GÖREVDE…"
Sağlık Bakanlığı’nın açıklamaları doğrultusunda, hijyen kurallarına uymanın önemini bir kez daha hatırlatan Başkan Balcı "İçinde bulunduğumuz bu önemli süreci gerekli tedbirleri alarak zararsız veya en az zararla atlatmak için hep birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. Başkan Balcı "Vatandaşlarımız karşılaştıkları her türlü olumsuzluğu 24 saat hizmet veren 444 39 19 numaralı Altın Masa Çağrı Merkezi'ne bildirebilirler." Dedi.