İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Altındağlı kadınlardan anlamlı ziyaret

Genel

Mamak'ın kütüphaneleri göz dolduruyor

Genel

Taşdelen: Dünyayı kadınlar özgürleştirecek

Genel

“Kadınlar isterse her şeyi yapabilir”

Genel

Çocuklar ve babalardan annelere Kadınlar Günü hediyesi

Genel

Çankaya'dan öğrenciler ve öğretmenlere hijyen desteği

Genel

Pursaklar'da okullar öğrenciler için hazırlandı

Genel

Mamak parkları ile güzel

Genel

Sağlıklı çikolatalarla "mucizeye" kapı aralıyorlar

Genel

 Altındağ'da semt pazarları da normale dönüyor

Genel

Kafe ve restoranlar dezenfekte ediliyor

Genel

Çankaya Belediyesinden “Mobil Jet Yıkama Aracı”

Genel

Genel Haberleri

Altın Eller'le 205 kadına ekonomik kazanç

19.02.2021 12:41
Altın Eller'le 205 kadına ekonomik kazanç

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “Bu zamana kadar 205 Altındağlı kadın bu kooperatif sayesinde para kazandı. Bu sayı hızla artmaya devam ediyor” dedi.

Altındağlı kadınların el emeklerini kazanca dönüştürmek için bir araya geldiği Altın Eller Kadın Kooperatifi sayesinde 205 kadın ekonomik gelir elde etti.
205 Altındağlı kadın, kendi el emeklerini Altın Eller Kadın Kooperatifi aracılığıyla satarak kendi işinin patronu oldu. Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı'nın destek ve girişimleriyle kurulan kooperatif büyük ilgi görüyor. Altındağlı kadınlar tarafından oluşturulan "Altın Eller Kadın Kooperatifi"nin Altındağlı kadınların yüzünü güldürdüğünü söyleyen Başkan Balcı, “Altındağlı kadınların Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerinde edindikleri bilgi ve becerileri kazanca dönüştürebildiği bir platform olan ‘Altın Eller Kadın Kooperatifi’ her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Bu zamana kadar 205 Altındağlı kadın bu kooperatif sayesinde para kazandı. Bu sayı hızla artmaya devam ediyor. Altın Eller Kadın Kooperatifimiz kadınların umudunu kazanca dönüştürüyor” dedi.

“KADINLAR ÇOK BECERİKLİ, ÇOK DA GİRİŞKEN”
Kooperatifteki herkesin çok yetenekli olduğunu belirten Başkan Balcı, "Kadınlar çok becerikli, çok da girişken. Hepsinin birbirinden değerli yetenekleri var ve bu yeteneklerini kazanca dönüştürmeleri için bu kooperatifi kurduk. Bu kooperatif, Altındağlı kadınlarımızın emeklerini değerlendirebilmeleri için profesyonel ve iş birliğine dayalı bir platform. Altındağlı kadınlar bu kooperatif sayesinde hem mutluluğa hem de kazanca ortak oldu. Şu anda çok yoğun ilgi görüyor bu kooperatif ve bundan çok memnunuz. Altındağlı kadınlarımızın yüzü gülüyor. Onlar mutlu olunca, biz de mutlu oluyoruz" diye konuştu.
Altın Eller Kadın Kooperatifi'nden alışveriş yapmak isteyenler, kooperatifin Hamamarkası'nda bulunan satış ofisini ziyaret ediyorlar. Altıneller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi satış ve yönetim merkezi, tarihi Hacettepe Mahallesi Koyungözü Sokak'ta bulunuyor. “www.altinellerimiz.com” internet sitesi üzerinden ise online alışveriş yapılabiliyor.