İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

 Şapkayı, kırmızı perdeyle buluşturan DT Şapka Atölyesi

Çevre

Uluslararası öğrenciler Mogan Gölü'nde çevre temizliği yaptı

Genel

Haydi gençler, Gençlik Merkezi'ne

Kültür-Sanat

Devlet Opera ve Balesi 2019-2020 sezonunu tanıttı

Genel

Kadın yazarlar Çankaya'da buluştu

Genel

“İklim krizine karşı işçi sınıfı göreve!”

Genel

Ankara'yı 3 gün boyunca kahve kokusu saracak

Genel

Anadolu'dan dünyaya açılan kapı: Başkent…

Genel

Dünya Toyga Çorbası'nı Büyükşehir'in elinden tadacak…

Genel

Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet sevinci

Genel

Okyanus ve deniz parkları açılış için gün sayıyor

Genel

Ankara birlikte yürümeye ve bisiklet binmeye hazır

Genel

Genel Haberleri

Akyurt Yaşamevi'ne fizik tedavi merkezi 

İHA 20.08.2019 14:20
Akyurt Yaşamevi'ne fizik tedavi merkezi 

Akyurt Yaşamevi'nde verilen hizmetlerin Türkiye’de bir eşinin daha olmadığını söyleyen Yaşamevi Sorumlusu Halil Kamil Sayın, açılacak olan çok donanımlı fizik tedavi merkezinden tüm vatandaşların yararlanabileceğini belirtti. 

Akyurt Vakfı Yaşam evinde yaşlılara özel bakım uygulandığını belirten Sosyal Hizmet Uzmanı Sorumlu Müdürü Halil Kamil Sayın 2001 yılında Akyurt Vakfınca Mete Bora önderliğinde açılan Akyurt Yaşamevi'nde verilen hizmetlerin Türkiye’de bir eşinin daha olmadığını söyledi. Yaşamevinde kalan sakinlerin yaşa bağlı olarak kullandıkları ilaç ve sağlık kontrollerinin 24 saat görevli hemşireler tarafından takip edildiğini ifade eden Sayın, kısa süre içerisinde fizik tedavi merkezinin de hizmete açılacağını kaydetti. 
Yaşlılara sınırsız hizmet anlayışı içinde işlerinde uzman kişilerle çalışmalarını sürdürdükleri ifade eden Akyurt Yaşamevi sorumlusu Sayın, sağlık turizmini geliştirmeye yönelik olarak yapılan çalışmalara katılmak üzere önümüzdeki Ekim ayında Akyurt'tan bir heyetle birlikte Almanya’ya gideceğini ifade ederek, fizik tedavi merkezinin ihtiyaç duyulan bazı cihazlarının alınması için gönül dostlarının desteğini beklediğini söyledi. 
Çok donanımlı olarak açılacak olan fizik tedavi merkezinden sadece yaşamevi sakinleri değil tüm vatandaşların da yararlanabileceğini belirten Sayın, "Sadece yaşamevi sakinleri değil, ilçe halkının yararına açılacak olan fizik tedavi merkezimiz için çalışmalarımız devam ediyor. Eksiklerimizin tamamlanması için gönül dostlarına ihtiyacımız var. Çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından Akyurt'a fizik tedavi merkezini kazandırmış olacağız" şeklinde konuştu.