İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Yeşil Cennet Yakacık ilk misafirlerini ağırladı

Genel

 Altındağ'a yeni yollar

Genel

 Mamak Belediyesi'nin online yaz konserleri başladı

Genel

Tenisi sevdirmek için gönüllü eğitim veriyor

Genel

OSTİM'li sanayicileri ''Kovid'' uyarısı

Genel

İhaleye rekor başvuru

Kültür-Sanat

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Müzesi açıldı

Genel

Altınköy'e at çiftliği

Genel

Pursaklar'da düğünler kontrol altında

Genel

Altındağ'da düğün sezonu başlıyor

Genel

Kendini çocuklara basketbolu sevdirmeye adadı

Genel

 Bebek Kütüphanesi gün sayıyor

Ekonomi

Ekonomi Haberleri

ATO Başkanı Baran'dan Kovid-19'la mücadelede "dijitalleşme" vurgusu

AA 04.06.2020 13:11
ATO Başkanı Baran'dan Kovid-19'la mücadelede

ATO Başkanı Baran, "Elektronik ortama taşıdığımız iş ve işlemlerimizde salgından daha az etkilendik. Pandemi karşısında 'ticaretimizin bağışıklığını' dijitalleşerek güçlendiriyoruz" dedi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, elektronik ortama taşıdıkları iş ve işlemlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından daha az etkilendiklerini belirterek, "Pandemi karşısında 'ticaretimizin bağışıklığını' dijitalleşerek güçlendiriyoruz." ifadesini kullandı. 

ATO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Oda bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye'de pilot olarak seçilen Ankara Ticaret Sicili Müdürlüğünün verdiği "ticaret sicil tasdiknamesi", "merkez nakli belgesi", "şube açılış belgesi" ve "iflas ve konkordato belgeleri", 14 Mayıs'tan itibaren ATO üyelerine elektronik ortamdan sağlanmaya başlandı.

Ticaret sicili belgelerini elektronik olarak almak isteyen ATO üyeleri, "https://mersis.gtb.gov.tr" internet adresi üzerinden giriş yaparak "belge başvuruları" alanından e-imzayla müracaat edebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Baran, salgınla mücadele sürecinde ticaretin devamlılığını sağlamak için çalıştıklarını belirtti.

Baran, üyelerin ATO binasına gelmeden hizmet almalarını sağlamak ve işlerini hızlandırmak için internet üzerinden verilen belge sayısını artırmaya yönelik adımlara hız verdiklerini vurguladı.

Dijitalleşmenin önemini salgınla mücadele sürecinde daha iyi anladıklarını ifade eden Baran, "Elektronik ortama taşıdığımız iş ve işlemlerimizde salgından daha az etkilendik. Pandemi karşısında 'ticaretimizin bağışıklığını' dijitalleşerek güçlendiriyoruz." değerlendirmesinde bulundu.