İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

"Sosyal mesafeli" oturma bankı

Genel

Duayen viyola sanatçısı Ruşen Güneş vefat etti

Genel

Başkentin en büyük mesire alanı açılıyor

Genel

Adım adım kontrollü sosyal hayata

Genel

Çankayalı bebeklere “hoş geldin” ziyareti

Genel

Camilerde tek kullanımlık seccade ve maske dağıtılacak

Genel

Çankaya Belediyesinden, dar gelirlilere gıda yardımı

Genel

Yenimahalle genç yeteneklerini arıyor

Genel

Beypazarı Gençlik Merkezi'nden siperlik desteği

Genel

Altındağ'da yollar yenileniyor

Genel

Beypazarı'nda buruk bayram

Genel

Otobüste konser, balkonlarda neşe

Asayiş

Asayiş Haberleri

Ankara polisinden film gibi operasyon

İHA 22.05.2020 14:35
Ankara polisinden film gibi operasyon

İş adamı kılığında soyacağı evi tespit edip milyonlarca lira soygun yapan ve kendisine polis süsü vererek kaçan soyguncu, Antalya'da yakalandı

Ankara Hırsızlık Büro Amirliği ve Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, iş adamı kılığında soyacağı evi tespit edip milyonlarca lira soygun yapan ve kendisine polis süsü vererek kaçan soyguncuyu film gibi bir operasyonla yakaladı.
Büyük illerde gözüne kestirdiği lüks evlerden hırsızlık yapan ve ikametlerdeki oto anahtarlarını da çalarak lüks araçları alıp kaçan A.T. isimli soyguncu, düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı. Hırsızlık Büro Amirliği ve Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin ortak düzenlediği operasyon öncesinde adım adım takip edilen A.T., Antalya'da hırsızlık yapacağı esnada polis tarafından yakalandı. Gözaltına alınan A.T.’nin Ankara'daki evinde yapılan aramada çeşitli markalarda evlerden çalmış olduğu oto anahtarları, değerli bilezikler, altınlar, künyeler, tespihler, müzelik değerde el yazması Kur'an-ı Kerim, hançer, kılıç ve çeşitli tabancalara ait mermiler ele geçirildi.

YAKALANMASINDA ÖZEL KRİMİNALİSTİK TEKNOLOJİLER KULLANILDI
Zanlı ile ilgili yapılan araştırmalarda hırsızlık anlarında kaçarken kendisine polis süsü verdiği ve emniyet frekansını usulsüz olarak dinlediği belirlendi. Şüphelinin soygun sonrası dönüş istikametinde karmaşık kaçış planını devreye soktuğu, güzergah üzerinde önceden bıraktığı otomobillerle değişim yapıp polisi şaşırtmaya çalıştığı tespit edildi. A.T.’nin yakalanmasına yönelik çalışmalarda kriminalistik teknolojiler kullanıldı.
24 suç kaydı olan A.T’ye emniyet frekansının usulsüz olarak dinlenmesine ilişkin kanuna muhalefet suçundan ve tarihi eser kaçakçılığı gibi suçlardan toplamda 9 ayrı suçtan işlem yapıldı. Şüphelinin banka hesaplarına da el konularak, elde etmiş olduğu 5 milyon lira haksız kazanç, çaldığı eşyalar ve otomobiller sahiplerine iade edildi. A.T.'nin ifadesinde çaldığı araçları 1 yıl saklayıp daha sonra sattığını itiraf ettiği öğrenildi. Hırsızlık yapmanın kendisi için hobi haline geldiğini söyleyen zanlı, sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.